ASELSAN Üretti! Tankların Korkulu Rüyası Olacak

ASELSAN'ın yerli imkanlarla geliştirdiği tanksavar füze sistemi, bilgisayar kontrollü atış kontrol kabi­liyeti sayesinde gece-gündüz her türlü hava koşulunda hedeflerine karşı yüksek etkinlik sağlayabiliyor.

ASELSAN'ın yerli imkanlarla geliştirdiği tanksavar füze sistemi, bilgisayar kontrollü atış kontrol kabi­liyeti sayesinde gece-gündüz her türlü hava koşulunda hedeflerine karşı yüksek etkinlik sağlayabiliyor. Füzelerin yanı sıra sisteme yakın koruma maksatlı 7.62 mm, 12.7 mm veya 25 mm makineli tüfek entegre edilebilmekte. Sistem ayrıca, 4 adet tanksavar füzesi (HELLFIRE, JAVELIN, KORNET-E, OM­TAS, SHERSHEN vb.) taşıyabilen bir Silah Platformu.

GECE-GÜNDÜZ ETKİLİ

Entegre edildiği araç üzerinden gece, gündüz ve kötü hava koşullarında kara hedeflerine karşı yüksek etkinlik sağlayan ve kullanıldığı platforma hareketli olduğu hâlde hedef gözetleme ve takip imkanı sunan ASELSAN Tanksavar Füze Atıcı Sistemi, iki eksende stabilize ediliyor ve lazer mesafe ölçücü ile destekleniyor.

Aselsan Tanksavar Füze Sistemi hafif, düşük hacimli ve hem yeni üretilen hem de envan­terde yer alan yüksek hareket kabiliyetine sahip araçlara entegre edilmeye uygun olup ilgili araçların imha kabiliyetini dikkate değer oranda artırıyor. Sistem araç içerisinde yer alan bir operatör paneli aracılığıyla kullanılabiliyor.

TEKNİK ÖZELLİKLER

- 2/4/8 adet atışa hazır tanksavar füzesi

- İki eksende stabilize taret

- Araç hareketli olduğu halde hedef gözetleme ve takip

- Gündüz Görüş Kamerası ve Termal Kamera ile hedef tespit ve teşhisi ve lazer ile hedef mesafesi belirleme

- Bilgisayar kontrollü atış kontrol Komuta Kontrol Sistemi tarafından yönlendirilen hedef koordinatlarına otomatik olarak yönlenebilme

- Otomatik hedef takibi

- Hedefin füze etkin menzilinde olması durumunda otomatik menzilde uyarısı

- Sistemin araç içerisinden kullanımı için Sistem Operatör Paneli

- Yanca sürekli 360° dönüş

- Komuta Kontrol Sistemi ile entegre