Haberler

Aselsan, Covid-19'dan en az etkilenen 4 savunma şirketinden birisi oldu

ASELSAN, Defence News Top 100 şirketleri içindeki halka açık şirketler sıralamasında koronavirüs (COVID-19) salgınından piyasa değeri bu süreçte en az etkilenen ilk 4 şirketten biri oldu.

ASELSAN, Defence News Top 100 şirketleri içindeki halka açık şirketler sıralamasında koronavirüs (COVID-19) salgınından piyasa değeri bu süreçte en az etkilenen ilk 4 şirketten biri oldu.

Koronavirüs salgınının küresel çapta yarattığı tüm olumsuzluk ve belirsizliklere rağmen Aselsan, 2020 hedeflerinden şaşmadan yoluna devam etti. Aselsan, Defence News Top 100 şirketleri içindeki halka açık şirketler sıralamasında piyasa değeri bu süreçte en az etkilenen ilk 4 şirketten biri olmayı başardı. Aselsan Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Prof. Dr. Haluk Görgün, sürdürülebilir büyüme sağlayacak ve bilançoyu olası kriz ve risklere karşı koruyacak her türlü önlemin alındığını belirtti.

Etkin tedarik gücü ve dışa bağımlılığın günden güne azalması ile birlikte olası tedarik kaynaklı sorunlardan minimum düzeyde etkilenildiğini kaydeden Görgün, "2020 yılı ilk çeyreği Aselsan açısından hasılat, büyüme ve karlılık kalemlerinde hedeflerin gerçekleştiği bir çeyrek olurken, yılsonu beklentilerine ve takvimine uygun olarak tüm faaliyetler eksiksiz sürdürüldü. Bu sürdürülebilirlik uygulamaları sonucunda COVID-19 tehdidine karşılık tüm yerleşkelerimizde olağanüstü güvenlik önlemleri alarak çalışanların takibi ve bilgilendirilmesini vakanın ortaya çıktığı ilk günden itibaren titizlikle aralıksız olarak sürdürmekteyiz" ifadelerini kullandı.

Görgün ayrıca, bu küresel kriz sürecinin iş yapış modellerinden insan odaklı yaklaşımlara, tedarik süreçlerinden teknoloji yol haritalarına kadar şirketler için birçok fırsatı da içinde barındırdığını vurgularken, bu süreci doğru okuyan ve yöneten şirketlerin büyük kazanımlar elde edeceğini ifade etti.


Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Ekonomi

Koronavirüs Aselsan Ekonomi Haberler

İsrail ve Hamas, esir takası ve ateşkes müzakerelerine yeniden başlıyor

İsrail ve Hamas, esir takası ve ateşkes müzakerelerine yeniden başlıyor

Sinan Ateş'in eşi Ayşe Ateş MHP'li vekilin ismini verdi: Kiralık katilin Bolu'da gizlendiğine dair kuvvetli şüphe var

Sinan Ateş'in eşi Ayşe Ateş MHP'li vekilin ismini verdi: Kiralık katilin Bolu'da gizlendiğine dair kuvvetli şüphe var

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Enflasyonun mayıs ayından sonra hızlı bir düşüşe geçmesini bekliyoruz

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Enflasyonun mayıs ayından sonra hızlı bir düşüşe geçmesini bekliyoruz

Bakmadan Geçme

Kanser tedavisi gören Fatma Karanfil öldü mü? Fatma Karanfil kimdir, kaç yaşında, eşi kim? YKS deneme sınavı tarihleri: YKS çevrimiçi deneme sınavı ne zaman olacak? MEB online deneme ne zaman? Son yılların en iyi bilgisayar oyunları hangileri? İşte dünyanın en iyi oyunları Teşrik tekbirlerinin dinî hükmü nedir, bu tekbirleri kimler ne zaman getirir? Kulak çubuklarındaki gizli tehlike! Kulak temizleme çubukları neden kullanılmamalı? Anadolu parsı nesli neden tükendi? Türkiye'de Anadolu parsı var mı? Jon Bon Jovi'nin oğluyla evlenen Millie Bobby Brown kimdir? Kaç yaşında, nereli? 2024 deprem konutları ne zaman teslim edilecek? Deprem konutlarının ne kadarı teslim edildi? Fatih Karagümrük Samsunspor maçı CANLI izle! (HD) 25 Mayıs Fatih Karagümrük Samsunspor maçı canlı yayın nereden ve nasıl izlenir? Galatasaray başkanı kim oldu? Galatasaray başkanlık seçimi bitti mi, kim kazandı? Başkan Süheyl Batum, Dursun Özbek mi oldu? İnci Taneleri hangi kanalda? İnci Taneleri dizisi ne zaman, nerede yayınlanıyor? İnci Taneleri hangi gün yayınlanıyor? Whatsapp çöktü mü? Whatsapp'ta sorun mu var, neden açılmıyor? 25 Mayıs Cumartesi Whatsapp sorunları! FA Cup Finali hangi kanalda? FA Cup Manchester City - Manchester United maçı nereden izlenir? Bridgerton 3. sezon 2. kısım ne zaman? Bridgerton 3. sezon 2. kısım hangi tarihte yayınlanacak? Trendyol Express Pazar günü çalışıyor mu? Trendyol Express Pazar günü dağıtım yapıyor mu, açık mı 2024?
Ağırlaştırılmış müebbetle yargılanacağını öğrenince cezaevinde intihar etti

Ağırlaştırılmış müebbetle yargılanacağını öğrenince cezaevinde intihar etti

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title