Aras Kargo'da üst düzey atama

Aras Kargo'da üst düzey atama
Anadolu Ajansı / Tolga Yanık - Haberler | Ekonomi

Aras Kargo'nun Operasyon Genel Müdür Yardımcılığı görevine Cem Oğuz getirildi.

Aras Kargo'nun Operasyon Genel Müdür Yardımcılığı görevine Cem Oğuz getirildi.

Şirket açıklamasına göre, Ankara Üniversitesi mülkiye mezunu olan Oğuz, kariyerine Ziraat Bankası'nda Stratejik Planlama Uzmanı olarak başladı. Oğuz, IBM'de İş Dönüşümü Kıdemli Danışmanı, Türk Telekom'da İş Verimliliği ve Değişim Yönetimi Müdürü olarak çalıştıktan sonra Aras Kargo'nun Operasyonel Planlama Müdürü olarak atandı.

Daha sonra yine sektörde farklı bir firmada planlama ve iş direktörü olarak kariyerine devam Cem Oğuz, Aras Kargo'nun Operasyon Genel Müdür Yardımcılığı görevine getirildi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Oğuz, "Aras Kargo olarak, toplamda 28 transfer merkezi, 1.000'e yakın şube, 16 bine yakın çalışan ve 5 binin üzerinde araçtan oluşan filomuzla müşterilerimize hizmet veriyoruz. Oldukça dinamik bir yapısı olan kargo sektöründe artan e-ticaret hacmine ve değişen taleplere göre teknolojik yatırımları yapmaya, altyapıyı güçlendirmeye, iş süreçlerini daha verimli hale getirmeye her zamankinden daha büyük önem veriyoruz." ifadelerini kullandı.

Pandemi süreciyle birlikte değişen tüketici alışkanlıkları ile çok öncesinde başladıkları çalışmalara hız kazandırdıklarını aktaran Oğuz, şunları kaydetti:

"Artan adres ve data operasyonunu yönetmek için geliştirilen harita altyapısı, el terminali yatırımları, self service uygulamaları, SMS kodu ile temassız teslimat, transfer merkezlerinden doğrudan dağıtım uygulaması gibi birçok öncü hizmet hayata geçirildi. Diğer yandan transfer merkezlerinde yapılan otomasyon yatırımlarımızla yüzde 300'ün üzerinde kapasite artışı sağlayarak saatlik işleme kapasitesinde gerçekleşen 3 katlık artışla sektörün otomasyonla iş üreten en önemli oyuncusu haline geldik. Önümüzdeki dönemde de bu başarıyı sürdürecek yeni çalışmalarla sektördeki kapasite liderliğimizi devam ettirmeyi hedefliyoruz."

Kaynak: Anadolu Ajansı / Tolga Yanık

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title