Antalya-Cinayet Zanlıları 10 Ay Sonra Yakalandı

Antalya-Cinayet Zanlıları 10 Ay Sonra Yakalandı

Antalya'da 10 Ay Önce Sulama Kanalında Cesedi Bulunan 32 Yaşındaki Barış Keskin'in Katil Zanlısı Olduğu İddiasıyla 3 Kişi Gözaltına Alındı.

Antalya-Cinayet Zanlıları 10 Ay Sonra Yakalandı

ANTALYA'da 10 ay önce sulama kanalında cesedi bulunan 32 yaşındaki Barış Keskin'in katil zanlısı olduğu iddiasıyla 3 kişi gözaltına alındı.

6 yerinden bıçaklandıktan sonra ayağına taş bağlanıp kanala atılan Keskin'in eski kayınbiraderi ve 2 arkadaşı tarafından alacak verecek meselesinden dolayı öldürüldüğü ortaya çıktı.

Antalya'da 4 Mart 2010 tarihinde, bıçaklandıktan sonra beline taş bağlanarak Baraj Mahallesi'ndeki Devlet Su İşleri'ne ait sulama kanalına atılan Barış Keskin'in katil zanlısı olduğu ileri sürülen 3 kişi yakalandı. Antalya Asayiş Şube Müdürlüğü, Cinayet Büro Amirliği ekipleri, cesedin bulunmasından 10 ay sonra arkadaşları 35 yaşındaki M. T., 24 yaşındaki Ü. K. ve eski kayınbiraderi 30 yaşındaki Ö. D.'yi gözaltına aldı. Polis aylardır süren teknik ve fiziki takibin ardından katil zanlısı olarak yakaladığı 3 kişiye Keskin'i öldürdükten sonra ayaklarına bağladıkları taşı Cinayet Büro Amirliği'ne getirip zanlılara gösterdi. 3 zanlı taşı gördükten sonra cinayeti tüm açıklığıyla itiraf etti.

Zanlılardan M. T, Barış Keskin'den 20 bin lira alacağı bulunduğunu ve cinayetin bu nedenle işlendiği ileri sürdü. M. T., "Barış benim eski arkadaşım, kendisine yaklaşık 20 bin TL elden borç para vermiştim. Ancak tüm istemelerinme rağmen bir türlü paramı geri alamadım" dedi.

Barış Keskin'i Varsak Zeytinlik Mahallesi'ndeki bir pazar yerinde bıçaklayarak öldürdüklerini belirten Ö. D. ise cesedin bulunmaması için beline taş bağlayıp sulama kanalına attıklarını anlattı.

Zanlılardan M. T.'nin cinayetle ilgili bir süre önce bir televizyon kanalında yayınlanan sabah programına telefon ile katıldığı ve canlı yayında cinayetle bir ilgisinin olmadığını ileri sürdüğü belirtildi.

Zanlılar, sorgularının ardından adliyeye sevk edilecek.