Ankara: AK Parti Tüzüğü'nde Sürpriz Değişiklik

Ankara: AK Parti Tüzüğü'nde Sürpriz Değişiklik

AK Parti, Tüzüğünde Son Dakikada Sürpriz Bir Değişiklik Yapma Kararı Aldı. Yarın Kongrede Onaylanacak Değişikliğe Göre, Genel Başkan Adayı Olmak Zorlaşacak. AK Parti'de Delegelerin 5'te Birinin Teklifiyle Genel Başkan Olunabilecek.

Ankara: AK Parti Tüzüğü'nde Sürpriz Değişiklik

AK Parti, tüzüğünde son dakikada sürpriz bir değişiklik yapma kararı aldı. Yarın kongrede onaylanacak değişikliğe göre, Genel Başkan adayı olmak zorlaşacak. AK Parti'de delegelerin 5'te birinin teklifiyle Genel Başkan olunabilecek.

AK Parti'de yarın yapılacak 2. Olağan Büyük Kongre öncesinde parti tüzüğünde sürpriz bir değişikliğe imza atıldı. Yarın kongrede delegelerin onayına da sunulacak olan değişikliğe göre, partide Genel Başkan olmanın yolları zorlaştırılıyor. AK Parti daha önce 'Parti üyesi olan herkes Genel Başkan adayı olabilir' hükmünü içeren tüzük maddesini değiştirerek CHP'ninkiyle aynı şarta bağladı. Buna göre AK Parti'de artık delegelerin 5'te birinin teklifiyle Genel Başkan adayı olunabilinecek.

Başbakan Erdoğan, söz konusu değişiklikle ilgili bugün partisinin olağanüstü toplanan meclis grubunda milletvekillerine de bilgi verdi.

Kaynak: İHA