Ana-Kız Okuldayız Kampanyası

Ana-Kız Okuldayız Kampanyası

Emine Erdoğan'ın Himayelerinde Yürütülen "Ana-Kız Okuldayız Okuma-Yazma Kampanyası" İl Yürütme Kurulu, Vali Nurullah ÇAKIR' In Başkanlığında Toplandı.

Ana-Kız Okuldayız Kampanyası

Başbakanımız sayın recep tayyip erdoğan' ın liderliğinde ve eşi emine erdoğan'ın himayelerinde yürütülen "ana-kız okuldayız okuma-yazma kampanyası" il yürütme kurulu, vali nurullah çakır' ın başkanlığında toplandı.

Vali Nurullah ÇAKIR toplantıda yaptığı açıklamasında"İnsanlık var olduğu müddetçe eğitime olan ihtiyaç bitmeyecektir. Bireyin güçlenmesi ve hayatın her alanında kendini ifade edebilmesi için eğitim kaçınılmazdır. Özellikle pozitif ayrımcılık kapsamında kadınlara yönelik birçok kampanyalar başlatıldı. Bu kampanyalardan birisi de Başbakanımız Recep Tayyip ERDOĞAN'ın ve Eşi Emine Erdoğan'ın öncülüğünde gerçekleştirilen Ana-Kız Okuldayız Okuma-Yazma Kampanyası" dır. Kadınların sadece okuma-yazma kursları ile değil, farklı alanlarda açılacak kurslarla da kendilerini geliştirmelerini amaçlıyoruz." dedi.

Toplantıda kampanya çerçevesinde yapılan çalışmalar ve İstatistiki veriler değerlendirilmiştir. Kampanyanın başarıya ulaşması için tüm kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum kuruluşlarının katkılarının sağlanması, 19 Aralık 2010 günü İstanbul Lütfi Kırdar Konferans Salonunda yapılacak toplantıda gündeme gelecek öneri ve değerlendirmeler dikkate alınarak yeni bir çalışma programı çerçevesinde çalışmaların hızlandırılması kararlaştırılmıştır.