Alman Tur Operatörleri ve Seyahat Acenteleri Birliği Genel Kurulu

Alman Tur Operatörleri ve Seyahat Acenteleri Birliği Genel Kurulu

Antalya'da Düzenlenen Alman Tur Operatörleri ve Seyahat Acenteleri Birliği 57. Yıllık Olağan Genel Kurulu Toplantısı'na Katılan Turizm ve Kültür Bakanı Ertuğrul Günay, "Çemberlitaş'ta Gömülü Hiçbir Şey Yoktur. Bunlar Spekülasyon" Dedi.

Alman Tur Operatörleri ve Seyahat Acenteleri Birliği Genel Kurulu

Antalya'da düzenlenen Alman Tur Operatörleri ve Seyahat Acenteleri Birliği 57. Yıllık Olağan Genel Kurulu Toplantısı'na katılan Turizm ve Kültür Bakanı Ertuğrul Günay, "Çemberlitaş'ta gömülü hiçbir şey yoktur. Bunlar spekülasyon" dedi.

Antalya'nın Serik ilçesine bağlı Belek Beldesi'nde yapılan genel kurul toplantısına bin 200 kişi katıldı. Genel kurulun ilk gününde düzenlenen '3. DRV Alman Seyahat Acenteleri Günü' toplantısı, Turizm ve Kültür Bakanı Ertuğrul Günay'ın katılımı ile yapıldı. DRV Başkanı Klaus Laeplle ile basın toplantısı düzenleyen Bakan Günay, 2008 yılında Almanya'dan 5 milyon turist beklediklerini söyledi. Toplantının ardından gazetecilerin, restorasyon çalışmalarının sürdüğü Çemberlitaş'ın altındaki bir odada Hz.

İsa'ya ait eşyaların gömülü olduğu iddialarıyla ilgili sorularını cevaplayan Bakan Günay, "Bu bir spekülasyon. Böyle işlere kulak asmayın. Bu tür spekülasyonlar define avcılarını teşvik ve tahrik ediyor. Çemberlitaş'ta bir anıt var ve altında hiçbir şey yok. Hazine İstanbul'un üzerinde, surlarda, binalarda, her yerde. Yeter ki biz bu hazineyi yurt dışına iyi tanıtalım" dedi.

(SE-OK-Y)

Kaynak: İHA