Alman Öğrenciler Alanya Tatiliyle Ödüllendirildi

Alman Öğrenciler Alanya Tatiliyle Ödüllendirildi

Almanya'da Sınıf Öncesi Öğretmenliğinde Eğitim Gören 34 Başarılı Öğrenci Alanya Tatiliyle Ödüllendirildi. Antalya'nın Alanya İlçesi'nde Öğrenciler Bir Hafta Boyunca Hem Tatil Yapacak Hem de Türkiye'deki Eğitim Sistemini İnceleyecek.

Alman Öğrenciler Alanya Tatiliyle Ödüllendirildi

Almanya'da sınıf öncesi öğretmenliğinde eğitim gören 34 başarılı öğrenci Alanya tatiliyle ödüllendirildi. Antalya'nın Alanya İlçesi'nde öğrenciler bir hafta boyunca hem tatil yapacak hem de Türkiye'deki eğitim sistemini inceleyecek.

Almanya'nın Bielefed Şehrinde sınıf öncesi öğretmenliği bölümünde eğitim gören 34 başarılı öğrenci Almanya'nın Alanya İlçesi'nde Sara Otel'de tatil yapıyor. Alanya Belediyesi'ni ziyaret eden öğrenciler, ilçeyi tanımanın mutluluğunu yaşadıklarını söyleyerek, bölgedeki iklimin hem tatil ve hem de yaşam için en uygun yer olduğunu kaydetti. Öğrencilerden sorumlu Alman Andreea Zimmermann, "Okulumuzda okul öncesi eğitime büyük önem veriliyor. Eğitim, kreş ve anaokullarında başlıyor. Alanya'da çok sayıda Alman yaşıyor. Onların çoğu Türklerle evli. Yarı Alman yarı Türk olan bu çocukların eğitimi bizi de ilgilendiriyor. Bu nedenle okulumuzda okuyan bazı öğrencileri staj için Alanya'ya göndermeyi düşünüyoruz. Böylece bu Alman çocuklar ilerde ülkelerine gittiklerinde uyum ve dil sorunu yaşamayacak" şeklinde konuştu.

(RY-RO-RO-Y)

Kaynak: İHA