Akdeniz Üniversitesinde Rektörlük Seçimlerine Doğru

Akdeniz Üniversitesinde Rektörlük Seçimlerine Doğru

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Akdeniz Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Muharrem Kılıç'ın açıklamaları - Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Kılıç, rektörlük için aday olduğunu açıkladı Akdeniz Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Muharrem Kılıç, rektörlük için aday olduğunu bildirdi.

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ :
Akdeniz Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Muharrem Kılıç'ın açıklamaları - Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Kılıç, rektörlük için aday olduğunu açıkladı
Akdeniz Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Muharrem Kılıç, rektörlük için aday olduğunu bildirdi.

Kılıç, Hukuk Fakültesinde düzenlediği basın toplantısında, meslektaşlarının teşvikiyle üniversitenin akademik liderliğine aday olduğunu söyledi.

Akdeniz Üniversitesinin evrensel bilim ruhunu var etmesi ve yaşatması gerektiğini belirten Kılıç, örselenmiş aidiyet duygusunu onarabilmek, çalışma barışı ve huzurunu temin edebilmek adına göreve talip olduğunu kaydetti.

Akademik ve idari tecrübelerine güvendiğini anlatan Kılıç, kolektif kimliklere bağlılığı değil, adalet, liyakat ve ehliyet ilkelerini Akdeniz Üniversitesine egemen kılmayı hedeflediğini vurguladı.

Rektörlük görevi süresince katılımcılık, demokrasi, erişebilirlik, saydamlık ve liyakat ilkelerinin izinden ayrılmayacağını ifade eden Kılıç, şöyle konuştu:

"Bu ilkeler çerçevesinde, öğretim ve kültürün tüm zenginliğiyle Akdeniz Üniversitesinde hayat bulması adına teşvik edici yönetim yapısını oluşturacağız. Ürün, hizmet ve yöntem geliştirmeye yönelik bakış açısıyla yeni ve yenilikçi çıktılar alınabilir. Akdeniz Üniversitesini 2023 vizyon hedefleri doğrultusunda olması gereken noktaya taşımak istiyorum. Üniversitenin küresel ölçekte rekabet edebilen, çağ üniversitesi haline gelmesini hedefliyorum. Aklın, bilimselliğin, demokrasinin, adaletli yönetim anlayışının ve tüm evrensel değerlerin somutlaşması adına destek bekliyorum."