A Milli Futbol Takımı, Gürcistan Maçı Hazırlıklarına Başladı

A Milli Futbol Takımı, 7 Şubat Çarşamba Günü Gürcistan'la Deplasmanda Oynayacağı Maçın Hazırlıklarına, Yaptığı Antrenmanla Başladı.

A Milli Futbol Takımı, Gürcistan Maçı Hazırlıklarına Başladı

A Milli Futbol Takımı, 7 Şubat Çarşamba günü Gürcistan'la deplasmanda oynayacağı maçın hazırlıklarına, yaptığı antrenmanla başladı.

Florya Metin Oktay Tesisleri'nde, Teknik Direktör Fatih Terim yönetiminde gerçekleştirilen antrenman öncesi, basın mensuplarına 10 dakikalık röportaj izni verildi. Uzun bir aradan sonra tekrar A Milli Takım kadrosunda yer alan Tugay Kerimoğlu, Milli Takım'da olmaktan, milli formayı yeniden giyecek olmaktan mutluluk duyduğunu söyledi. Milli Takım'ın başında Fatih Terim'in olmasının dönüşünde etkili olduğunu söyleyen Tugay, "Dönüşümün fazla büyütülmesine gerek yok. Önemli olan Çarşamba günü oynayacağımız Gürcistan maçı" diye konuştu.

Ay-yıldızlı futbolculardan Fatih Tekke ise, Gürcistan'la yapacakları hazırlık maçına galibiyet için çıkacaklarını belirterek, "Yunanistan ve Norveç ile 2 önemli maçımız var. O maçlar için iyi bir hazırlık maçı olacak. Hedefimiz, bu maçları galip kapatmak. Kendimize güveniyoruz" dedi. Futbol yaşamını Rusya'nın Zenit takımında sürdüren Fatih Tekke, Türkiye'yi özleyip özlemediği sorusuna ise, "Türkiye'yi ve Trabzon'u çok özlüyorum, ama yurt dışındaki görevimi henüz tamamlamadım" cevabını verdi.

Ay-yıldızlı futbolculardan Hamit Altıntop da, 2008 Avrupa Şampiyonası Eleme Grubu'nda Yunanistan ve Norveç ile yapacakları maçlara en iyi şekilde hazırlanmak istediklerini kaydederek, "Bazı eksiklerimiz var. Takıma yeni katılan arkadaşlar var. Eleme maçlarında yaşayabileceğimiz olası sıkıntıları, hazırlık maçında görmüş ve telafi etmiş olacağız" dedi. Hamit Altıntop, gazetecilerin Alman basınında Bayern Münih ile anlaştığı yönünde çıkan haberlerle ilgili sorusu üzerine, bu konuda konuşmak istemediğini söyledi.

Öte yandan Ay-yıldızlı futbolcular, antrenmana düz koşu ile başladı. Daha sonra takımı 2 gruba ayıran Teknik Direktör Fatih Terim, bir grubu düz koşuya devam ettirdi, diğer gruba da pas çalışması yaptırdı. Antrenmanı, Futbol Federasyonu Başkan Vekili Affan Keçeci de izledi. Antrenman, ilk 15 dakikanın ardından basın mensuplarına kapatıldı.

A Milli Takım, Gürcistan maçı için yarın saat 12.30'da Tiflis'e gidecek.

(KÇ-İY-OK-S)

Kaynak: İHA