202 yıllık ABD şirketi koronavirüs sebebiyle iflas etti

Birçok ABD başkanını giydirmesiyle bilinen 202 yıllık Brooks Brothers şirketi, koronavirüs salgını sebebiyle iflas koruma başvurusu yaptı.

202 yıllık ABD şirketi koronavirüs sebebiyle iflas etti
09.07.2020 14:28 | Son Güncelleme: 09.07.2020 15:20

Koronavirüs salgını ABD'nin 202 yıllık perakende şirketi Brooks Brothers'a da darbe vurdu. Salgın sürecinde mayıs ayında 20 milyon dolar borçlanan şirket, mahkemeye başvurup iflas koruma talebinde bulundu.

"KOVİD-19 YIKICI ETKİ YARATTI"

Şirketten konuyla ilgili yapılan açıklamada, "Geçen yıl boyunca Brooks Borthers yönetimi ve finansal ve hukuki danışmaları şirketin geleceği için satış da dahil olmak üzere stratejik seçenekleri değerlendirmektedir. Bu süreçte Covid-19 işlerimiz üzerinde yıkıcı etkiye sahip oldu" ifadelerine yer verildi.

ABD BAŞKANLARINI GİYDİRDİ

1818'de kurulan Brooks Brothers, aralarında John F. Kennedy ve Barack Obama'nın da olduğu birçok ABD Başkanı'nın yanı sıra pek çok üst düzey yöneticiyi giydirmesiyle biliniyor.

Şirket geçen yıl 991 milyon dolarlık ciro yaparken, bu rakamın yüzde 20'si internetten gerçekleşmişti.

500'DEN FAZLA MAĞAZASI VAR

Küresel çapta 500'den fazla mağazası olan şirkette 4 binden fazla kişi çalışıyor.

Haber Yorumları (2)
AA: hadı len oradan ıflas etmısmıs. . sekıl ve ısım degıstırmıstır baska planlar ıcın.
1212: sen ne diyon ya ne alaka adam kaç senelik şirketi adını değiştirip tekrar kullanır mı sence hiç kullanmıyorsunuz şu beyini ya
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title