2016 KPSS Ortaöğretim Tercihleri Ne Zaman Yapılacak?

2016 KPSS Ortaöğretim Tercihleri Ne Zaman Yapılacak?

2016 KPSS Ortaöğretim tercih ve yerleştirmeleri ne zaman yapılacak? 2016 KPSS Ortaöğretim tercih ve yerleştirmeleri nasıl yapılacak? İşte KPSS Ortaöğretim ile ilgili bilmeniz gerekenler...

2016 KPSS Ortaöğretim Tercihleri Ne Zaman Yapılacak?

2016 KPSS Ortaöğretim sınavı dün saat 10.00'da gerçekleşmişti. Sınavda adaylara 120 soru soruldu ve 120 dakika süre tanındı. Sınavın ardından KPSS Ortaöğretim soru ve cevapları açıklandı. KPSS'ye giren adaylar soru ve cevaplara bakarak ortalama puanlarını hesaplayabilirler. Sınava giren 3 milyon 500 bin aday sınavın ardından sınav tercihlerinin ne zaman yapılacağını merak eder oldu. 2016 yılında memur adayları 21 Aralık ile 30 Aralık 2016 tarihleri arasında tercih işlemlerini gerçekleştirecekler. Adaylar ilk kez yapılacak yerleştirme işlemlerinde herhangi bir ücret ödemezken, aynı sınav sonucu ile yapacakları tüm yerleştirme işlemlerinde ücret ödeyecek.

Yerleştirme işlemleri puan, tercih ve kadro sayılarına göre yapılacak olan adaylar, yerleştirme işlemiyle ilgili esasları tercih kılavuzundan öğrenebilecek. Yerleştirme işlemlerinde aynı puanı alan adaylar arasından diploma tarihi itibarıyla önce mezun olmuş olana, bunun aynı olması hâlinde de yaşı büyük olana öncelik tanınacak. ÖSYM tarafından yerleştirilen adaylar, başka bir sınav veya mülakat yapılmaksızın ilan edilmiş kadrolara doğrudan atanacak. Ancak, atama için öngörülen koşullara uymayan veya gerekli belgeleri süresi içinde getiremeyen adayların atamaları yapılmayacak.