Turkcell'in Türkiye Varlık Fonu'na devri resmen onaylandı

Turkcell'in Türkiye Varlık Fonu'na devri resmen onaylandı

21.10.2020 15:46 | Son Güncelleme: 21.10.2020 16:25

Turkcell'in Genel Kurulu'nda şirketin Varlık Fonu'na devri resmen onaylandı. Devir işlemlerinin ardından yüzde 49 oranındaki halka açık hisseler borsada işlem görmeye devam edecek ve Varlık Fonu yüzde 26,2 pay ile en büyük hissedar olacak.

Turkcell'in Türkiye Varlık Fonu'na devri resmiyet kazandı. Şirketin Genel Kurulu, Türkiye Varlık Fonu'na hisse devrini resmen onayladı. Turkcell brüt 811.6 milyon TL kâr payı dağıtacak.

PAY SAHİPLERİ TARAFINDAN KABUL EDİLDİ

Turkcell'in ana hissedarlarının uzun süredir üzerinde çalıştıkları ve Turkcell Genel Kurulu'na taşıdıkları şirketin Ana Sözleşmesi'nde değişiklik öngören maddeler, pay sahipleri tarafından kabul edildi.

Turkcell'in Türkiye Varlık Fonu'na devri resmen onaylandı

TÜRKİYE VARLIK FONU EN BÜYÜK HİSSEDAR OLACAK

Bu değişiklikler sonrasında hissedarlar arasında gerçekleşmesi öngörülen hisse devir işlemleri ile birlikte, şirketin yüzde 49 oranındaki halka açık hisseleri Borsa İstanbul ve New York Borsası'nda işlem görmeye devam ederken, Türkiye Varlık Fonu'nun yüzde 26,2 pay ile Turkcell'in en büyük hissedarı durumuna gelmesi ve LetterOne'ın da şirketteki payını yüzde 24,8'e çıkarması bekleniyor.

Turkcell'in Türkiye Varlık Fonu'na devri resmen onaylandı
Haber Yorumları (19)
FORREST GUMP: İş bankasını alın, bırakın turkcelli aycelli
ZUKZUK: Sira is bankasinda, onu da alin boylece kurum kalmasin ipotek edilmemis. Cebinde uc kurus olmayanlar varlik fonunun kefaleti ile milyarlik projeler yapip ulkeyi somuruyor, al osman gazi, kuzey anadolu, elbistan santralleri, istanbul havaalani vs vs. gerci bu millet bunu sonuna kadar hak ediyor. Halklar hak ettigi sekilde yonetilir
BURAK: Niye orayida soyucaksiniz sira onami geldi
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet

Haberler

title