Trabzonspor'dan Zekeriya Alp'in açıklamalarına sert tepki: Becerebildikleri tek şey satmaktır

Trabzonspor'dan Zekeriya Alp'in açıklamalarına sert tepki: Becerebildikleri tek şey satmaktır

Anadolu Ajansı - Haberler | Spor

Trabzonspor Genel Sekreteri Ömer Sağıroğlu, "Biz 'yangın var' diyoruz, Zekeriya Alp de çıkıp 'vallahi ateşi ben yakmadım" diye bağırıyor" dedi.

Trabzonspor Kulübü Genel Sekreteri Ömer Sağıroğlu, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Merkez Hakem Kurulu (MHK) Başkanı Zekeriya Alp'in açıklamalarına sert tepki gösterdi.

Sağıroğlu, yaptığı yazılı açıklamada, bordo- mavili kulübün başkan yardımcısı Ertuğrul Doğan'ın açıklamalarına cevap veren MHK Başkanı Alp'in sergilediği tutumu anlayamadıklarını belirtti.

"ANLAMA VE ALGILAMA KABİLİYETİNİ YİTİRDİĞİ GÖZÜKÜYOR"

Açıklamasında "Biz 'Yangın var' diyoruz, Zekeriya Alp de çıkıp 'Ateşi ben yakmadım' diye bağırıyor." ifadelerini kullanan Sağıroğlu, şunları kaydetti:

"Başkan yardımcımız Ertuğrul Doğan'ın açıklamalarına cevap veren MHK Başkanı Zekeriya Alp'in sergilediği tutumu anlayamadık. Çünkü biz 'Yangın var' diyoruz, o da çıkıp 'Ateşi ben yakmadım' diye bağırıyor. İşte Türk futbolunu kaosa sürükleyen bu anlayıştır. Dün oynadığımız Gaziantep FK karşılaşması sonrası başkan yardımcımız Sayın Ertuğrul Doğan'ın yaptığı açıklamaların, MHK Başkanı Zekeriya Alp tarafından hiç anlaşılamadığını gördük. Zekeriya Alp'in okuduğunu idrak etme konusunda yeterlilik vasıflarını kaybettiği, anlama ve algılama kabiliyetini yitirdiği gözüküyor. Kulübümüzün dile getirdiği konuların hiçbirine cevap veremeyen Zekeriya Alp'in sergilediği bu tavır, futbolumuzun neden sürekli geriye doğru gittiğinin açık bir göstergesidir."

"BU İDDİA DEĞİL, REALİTEDİR"

Sağıroğlu, Trabzonspor Kulübü olarak gayet açık ve net bir biçimde gerçekleri vurguladıklarını belirterek, şöyle devam etti:

"Bizler Halis Özkahya'nın yüzündeki tükürükleri silenlere diyet ödediğini, geçtiğimiz yıl uğruna bildiri hazırlayanlara biat ettiğini açıkça söylüyoruz. Trabzonspor Kulübü bunu söylüyorsa bu bir iddia değil, realitedir. Zekeriya Alp, eğer ki bizim açıklamalarımız yüzünden saygınlığını kaybediyor, rencide oluyorsa bu kendisinin sorunudur. Sonuçta MHK'yi o yönetiyor."

"EMEĞİMİZİ ÇALANLARI NORMAL Mİ KARŞILIYOR?"

Zekeriya Alp'in Trabzonspor camiasının sorularını cevapsız bırakarak konuyu başka yerlere çekme lüksü olmadığına vurgu yapan Sağıroğlu, şunları ifade etti:

"Gaziantep müsabakasını yöneten Halis Özkahya'nın, VAR'da monitör başında bulunan Özgüç Türkalp'in gözüne perde mi indi ki Abdülkadir Ömür'ün nizami bir biçimde sahip olduğu ve golle sonuçlanan pozisyonu için 'iptal' kararı verildi. Zekeriya Alp açıklamasında bu konuya hiç değinmiyor. Aynı maçta iki penaltımızın verilmemesi konusuna da hiç girmiyor. Deyim yerinde ise kör göze parmak sokuyor. Açıklamasında MHK'nin hiçbir zaman ahlaksızlığın ve alçak planların içerisinde yer almayacağını anlatıyor. Peki o zaman sormak lazım, Sayın Alp, dün akşam yaşananları hangi kelimelerle özetliyor? Verilmeyen golümüz ve penaltılarımıza ne diyor? Trabzonspor Kulübünün hakkını, alın terini ve emeğini çalanları normal mi karşılıyor?"

"BECEREBİLDİKLERİ YEGANE İYİ ŞEY, SATMAKTIR"

Sağıroğlu, Trabzonspor'a yönelik hukuki işlem başlatacaklarını kaydeden Zekeriya Alp'e çağrıda bulunduğu açıklamasında, "Bizce de doğru yapar. En azından muhtemel bir yargılama sürecinde, kendilerinin çok uzak olduğu hak, hukuk ve adalet gibi kavramların ne anlam ifade ettiğini, bağımsız yargının ne anlama geldiğini yakından görme şansına sahip olurlar. Belki yargılama sonucunda bu tip kurumların nasıl yönetileceğini öğrenirler ve bugüne kadar yapmış oldukları uygulamalardan bir nebze olsun utanırlar. Bizim Zekeriya Alp'e tavsiyemiz; yönetemediği, kontrol edemediği ve hükmedemediği kişilerin sorumluluğunu üzerine almamasıdır. Çünkü derinliğini bilmediğiniz bu insanlar günü gelir sizi de satarlar. Nihayetinde bunların hayatta becerebildikleri yegane iyi şey, satmaktır." ifadelerini kullandı.

Trabzonspor'dan Zekeriya Alp'in açıklamalarına sert tepki: Becerebildikleri tek şey satmaktır

Kaynak: Anadolu Ajansı

Haber Yorumları (27)
İST: siyaset elini futboldan çeksin tek parti sistemi var diye herşeye karışamaz ;bu hükümet haddini bilmeli sınırlarını aşmamalı
ERHAN: ŞAMPİYON SİVASSPOR
TS Lİ...: BU SENE O SENE kim ne yaparsa yapsin. . . . . . .
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title