Thd'den "Spekülatörlere İzin Verilmesin" Çağrısı - Haberler Ekonomi
Haberi Paylaş

Thd'den "Spekülatörlere İzin Verilmesin" Çağrısı

Thd'den

Tüketici Hakları Derneği (THD) Genel Başkanı Turhan Çakar, "Şarbonu fırsat bilerek et fiyatlarının arttırılmasına neden olan spekülatörlere ve aracılara izin verilmesin.

Tüketici Hakları Derneği (THD) Genel Başkanı Turhan Çakar, "Şarbonu fırsat bilerek et fiyatlarının arttırılmasına neden olan spekülatörlere ve aracılara izin verilmesin." dedi.

Çakar, dernekte düzenlediği basın toplantısında, şarbon sorununun tüketicilerde güvensizliğe neden olduğunu söyledi.

Turhan Çakar, son günlerde, spekülatörlerin ve aracıların şarbonu fırsat bilerek et fiyatlarını arttırdıklarının gözlemlendiğini belirterek, şunları kaydetti:

"Şarbonu fırsat bilerek et fiyatlarının arttırılmasına neden olan spekülatörlere ve aracılara izin verilmesin. Mezbahalar yerine sağlıklı kombinalar kurulsun. Veteriner hekim istihdamı yeterli sayıya çıkartılsın. Bununla birlikte, veteriner hekimlere yetki ve sorumluluk verilsin. İthal hayvan lobisinin yararı değil, küçük üretici ve halkın yararı ön plana alınsın.Tüketici haklarına, küçük çiftçi ve kamu yararına, sosyal devlet anlayışına uygun yerli hayvancılık politikasına öncelik ve ağırlık verilsin."

AA - Ekonomi Haberleri

Tüketici Hakları Derneği, Turhan Çakar, Veteriner, Şarbon, Ekonomi, Haber

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title