TFF A Milli Takım Sorumlusu Selim Soydan'dan Fenerbahçe çıkışı: 28 şampiyonluk hakkıysa alması lazım

TFF A Milli Takım Sorumlusu Selim Soydan'dan Fenerbahçe çıkışı: 28 şampiyonluk hakkıysa alması lazım

Haberler.com - Haberler | Spor

Fenerbahçe'nin 28 şampiyonluk için Türkiye Futbol Federasyonu'na başvuru yapması hakkında TFF A Milli Takım Sorumlusu Selim Soydan, "Fenerbahçe'nin 28 şampiyonluk hakkıysa alır. Hakkıysa alması lazım" diye konuştu. Fenerbahçe'nin başvurusunu sert dille eleştiren Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz'in, Soydan'ın bu açıklamalarına nasıl bir yorum getireceği ise merak konusu oldu.

Sarı-Lacivertliler'in 1959 öncesi kazandığı şampiyonlukların sayılması için yaptığı başvurunun tartışmaları büyümeye devam ediyor. Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, Fenerbahçe'nin bu girişimini sert bir dille eleştirmiş ve ligin 1959'dan sonra geçerli olduğunu ifade etmişti. Son olarak ise TFF'nin üst düzey isimlerinden Selim Soydan bu konuda dikkat çekici bir değerlendirme yaptı.

HAKKIYSA ALMASI GEREKİR

Beyaz TV'ye bu konuda görüşünü belirten Selim Soydan, "Fenerbahçe'nin 28 şampiyonluk hakkıysa alır. Haklıysa alması lazım gelir" diye konuştu. Tahkim Kurulu Başkanı Türker Aslan da, "Beni bu tartışmaya sokmayın. Bizim zamanımızda inceledik ve reddettik. Haluk Ulusoy dönemiydi. Fenerbahçe'nin iddiası nedir, yeni delil mi buldular bilmiyorum" diye konuştu.

TFF A Milli Takım Sorumlusu Semih Soydan, F.Bahçe'nin 28 şampiyonluk için yaptığı başvurunun onaylanabileceğini söyledi

BEN ŞAMPİYONLUKLARI ONAYLARDIM

Eski hakem Ahmet Çakar ise "Türkiye Cumhuriyeti ne zaman kurulduysa, TFF ne zaman kurulduysa o tarihlerden beri birinci lig şampiyonlukları sayılmalıdır. Bana spor hakimliği görevini verseler, bu şampiyonlukları onaylardım" şeklinde konuştu.

TFF A Milli Takım Sorumlusu Selim Soydan'dan Fenerbahçe çıkışı: 28 şampiyonluk hakkıysa alması lazım
Haber Yorumları (76)
VATANDAS: Selim Soydan TFF ile ilgilen fenev sana ne, seni ne ilgendirir ortaligi karistirma!Yeterin artik feneve canak tutmaktan!
İŞİN ÖZETİ: cincon güya 1905 de kurulmuş, o zamanlar şikeyi icad edemediğinden 1959 a kadar sadece 1 kez şampiyon olabilmiş. . abileri yokkende 1996 ya kadar sadece 10 kez. . . ne olduysa abiler döneminde olmuş birden 22 ye çıkıvermiş
CAHİL VELEDLER: Biraz araştırın bazı arkadaşlar acayip yorumlar yapmış bu kadar hazımsız olmayın mesele şampiyonluk veya yıldız meselesi de değil herkesin hakkı verilsin ama daha bu konularda kavga ediyoruz kendi içimizde avrupa da eziliyoruz arkadaşlar el birliği ile hem ekonomik anlamda hemde başarı anlamında birlik olunmalı kulüpler desteklenmeli bırakalım şu çekememezliği aynı durumda sizin sayılmasaydı ne düşünürdünüz vicdanınıza bırakıyorum...
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title