Takımlarımızın Avrupa'da aldığı 4 puan maalesef ülkeler sıralamasında yerimizi değiştirmedi - Haberler Spor
Haberi Paylaş

Takımlarımızın Avrupa'da aldığı 4 puan maalesef ülkeler sıralamasında yerimizi değiştirmedi

Haberler.com / Olgun Kızıltepe - Haberler | Spor
Takımlarımızın Avrupa'da aldığı 4 puan maalesef ülkeler sıralamasında yerimizi değiştirmedi

Avrupa kupalarında oynanan maçların ardından UEFA ülke sıralamasında son durum belli oldu. Temsilcilerimiz toplamda 4 puan alırken Türkiye 17. sırada kaldı.

Haberi Kaydet

Türkiye, UEFA ülkeler sıralamasında son yıllarda alınan kötü sonuçlarla 17. sıraya kadar geriledi. Sıralamada geriye düşen ülkeler, büyük turnuvalara direkt katılım hakkını kaybediyor. Bu nedenle UEFA Ülkeler Sıralaması'nda en az 15. sıraya yükselmemiz gerekiyor.

Bu hafta oynanan Avrupa maçlarında temsilcimiz Beşiktaş, Borussia Dortmund'a 2-1 mağlup olurken Galatasaray, evinde Lazio'yu 1-0 mağlup etti. Fenerbahçe ise deplasmanda Frankfurt'la 1-1 berabere kaldı.

Bu sonuçların ardından Avrupa'da bu hafta 4 puan topladık. Alınan 4 puan ne yazık ki sıralamada yükselmemize yeterli değil. Şu anda ülke puanı sıralamasında Hırvatistan ve Güney Kıbrıs'ın gerisinde 18. sırada bulunuyoruz. Bu sezon alınacak puanlar, 2023/24'te Şampiyonlar Ligi'ne iki takımla katılımımız açısından kritik önem taşıyor.

Bu sezonu ülke sıralamasında ilk 15'te bitiremezsek, 2023/24'te Şampiyonlar Ligi'ne 1 (play-off turu), UEFA Avrupa Ligi'ne 0 ve UEFA Avrupa Konferans Ligi'ne 3 takımla katılım sağlayacağız. İlk 15 içerisinde yer alırsak Şampiyonlar Ligi'nde 2, UEFA Avrupa Ligi'nde 1, UEFA Avrupa Konferans Ligi'nde ise 2 takımla katılım sağlayacağız.

İşte UEFA Ülkeler Sıralaması'nda son durum:

 1. İspanya
 2. İtalya
 3. Almanya
 4. Portekiz
 5. Fransa
 6. Hollanda
 7. Avusturya
 8. İskoçya
 9. Rusya
 10. Ukrayna
 11. Sırbistan
 12. Belçika
 13. İsviçre
 14. Hırvatistan
 15. Güney Kıbrıs
 16. Çekya
 17. Türkiye
 18. İsveç
 19. Norveç

Haberler.com - Spor Haberleri
Yorumlar (4)
kadir bedir :GÜNEY KIBRIS BİLE B İZDEN ÖNDE ŞAKA GİBİ.. AMA İNGİLTERE NİYE YOK ANLAMADIM
ferfer :adamlar futbolu biliyo biz bilmiyoz gayet normal bunların borusu burda öter sadece,dışarda 3-5 çakar arkalarına baka baka geri gönderirler
KT Chelik:İngiltere'yi adamdan saymamışlar liste hazırlanırken.
500
title