Haberi Paylaş

Kalecilere sürpriz yasak! Futbola resmen yeni bir kural eklendi

Spor Haberleri

Uluslararası Futbol Birliği Kurulu (IFAB), kalecilerin penaltılar öncesinde kale direklerine ve ağlara dokunmasını yasakladı. Yeni kurala göre kaleciler, penaltı atışları öncesinde kale direkleri ve ağlarına dokunarak vuruşu yapacak futbolcunun dikkatini dağıtamayacak.

Uluslararası Futbol Birliği Kurulu (IFAB), 1 Temmuz'dan itibaren geçerli olan 2023/24 futbol kurallarındaki değişiklikler duyuruldu.

KALECİLER, PENALTI ATIŞINI GECİKTİREMEYECEK

IFAB, kalecilerin penaltılar öncesinde kale direklerine ve ağlara dokunmasını yasakladı. Kural değişikliklerine göre; kaleciler, penaltı atışını geciktirerek penaltıyı atan oyuncunun dikkatini dağıtamayacak.

DİREKLERE VE AĞLARA DOKUNMAK YASAK

Öte yandan IFAB'ın yayınladığıyeni kurala göre, kaleciler, penaltılar öncesinde kale direklerine ve ağlara da dokunamayacak.

Haberler.com - Spor

Futbol Spor Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (6)

İsmail TAŞ:

O zaman penaltı atacak oyuncunun net vuruş yapması lazım. Kaleciyi şaşırtan vuruştan önceki hamleleri de yasaklansın

Cevap Yaz00Yayından Kaldır
Çağatay İlhan:

Çok saçma, kale - kalecinindir. İstediğini yapar.

Cevap Yaz25104Yayından Kaldır
senar:

ne kadar gereksiz şeyleri düşünüyorlar kural koymak için. Hatta kaleci hiç hareket edemesin penaltı sırasında. Rakip dilediği gibi kullansın.

Cevap Yaz13107Yayından Kaldır
Tüm 6 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title