Haber : Dünya Kupası'nda cinsel ilişki yasaklanmıştı! Katar'dan şimdi de eşcinsellerle ilgili açıklama geldi - Haberler

Haberi Paylaş

Dünya Kupası'nda cinsel ilişki yasaklanmıştı! Katar'dan şimdi de eşcinsellerle ilgili açıklama geldi

 - Güncelleme:

İçlerinde İngiltere Futbol Federasyonu CEO'su Mark Bullingham'ında bulunduğu bir heyet Kasım ayında yapılacak olan Dünya Kupası görüşmeleri için Katar'a gitti. Yapılan görüşmede Katarlı futbol yetkilileri Dünya Kupası için ülkeye gelecek olan eşcinseller hakkında soruşturma açılmayacağının garantisini verdi.

The Sun'da yer alan habere göre, İngiltere Futbol Federasyonu CEO'su Mark Bullingham'ın öncülük ettiği heyet, görüşmeler için Katar'a gitti. Dünya Kupası yetkilileriyle düzenlenen toplantıda, Katarlı futbol yetkilileri Dünya Kupası için ülkeye gelecek olan eşcinseller hakkında soruşturma açılmayacağının ve herhangi bir ceza verilmeyeceğinin garantisini verdi. Yapılan görüşme sonrası Katarlı yetkililer, Katar'ın kültür ve geleneklerine saygı çerçevesi içinde gökkuşağı bayrağı açılabileceğini de belirtti.

CİNSEL İLİŞKİ YASAĞI

Taraftarların evlilik dışı cinsel ilişki ve alkol konusunda çok dikkatli olması gerektiğini belirten FIFA yetkilileri, Katar'ın kurallarda hiçbir esneklik göstermeyeceği konusunda uyarılarda bulundu.Katar'da düzenlenecek Dünya Kupası öncesi yetkililer, tek gecelik ilişkiye girenlerin 7 yıla kadar hapis cezasına çarptırabileceği konusunda taraftarları uyardı.

"BİZİM KÜLTÜRÜMÜZDE YERİ YOK"

Katar'daki 2022 Dünya Kupası'nın CEO'su Nasser al-Khater eleştiriler hakkında, "Her bir taraftarın güvenliği bizim için çok önemlidir. Ancak açık alandaki düşkünlükler hoş karşılanmaz. Bu bizim kültürümüzde yok ve bu herkes için geçerli." ifadelerini kullandı.

Katar Spor Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (2)

Adana001 Merkez:

O ülkeye böyle bir organizasyon verilmişse, o halde bu etkinliklerde katar hakimleri bayağı çalışacaktır. :))

mehmet can:

adamlara helal olsun. Para pul öne çıkmak için kendi kurallarından taviz vermiyorlar. Taviz vermedikleri için Fifa uyarıyor.

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title