Haberler

Çanakkale'de Down Sendromlu Basketbol Milli Takımı Farkındalık Maçı Yaptı

Güncelleme:

Çanakkale'de Down Sendromlu Basketbol Milli Takımı, down sendromu konusunda farkındalık için kent protokolüyle basketbol maçı yaptı. Milli takımın çalışmaları ÇOMÜ Terzioğlu Yerleşkesi'nde devam ediyor.

Çanakkale'de Down Sendromlu Basketbol Milli Takımı, down sendromu konusunda farkındalık için kent protokolüyle basketbol maçı yaptı.

Dünya Şampiyonası öncesi Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Terzioğlu Yerleşkesi'nde "Engelsiz Kampüs" mottosuyla hazırlıklarına devam eden Down Sendromlu Basketbol Milli Takımı, çalışmalarını Naim Süleymanoğlu Spor Salonu'nda sürdürüyor.

Takımın programları çerçevesinde üniversite ve Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu işbirliğiyle, sporcular down sendromuna dikkati çekmek için kent protokolüyle basketbol oynadı.

ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Cüneyt Erenoğlu, maç öncesi yaptığı konuşmada, milli takımı üniversitelerinde ağırlamaktan dolayı mutlu olduklarını söyledi.

Erenoğlu, "Federasyon temsilcilerimiz çok büyük destek sağlıyorlar. Biz de ÇOMÜ Spor Bilimleri Fakültesi ve üniversitemizin spor birliği tarafından böyle güzel bir etkinlikte bir araya geldik. Amacımız farkındalık oluşturmak. Bir gösteri maçı olacak bu. Rakibimiz son derece dişli. Kendileri sahaya çıkmak için hazır. Bu gücü kendilerinde gördük." dedi.

Milli Takım Baş Antrenörü ve Down Sendromlu Basketbol Milli Takımı Sorumlusu Ufuk Bulut ise özel sporcuları Avrupa başta olmak üzere dünyanın her yerinde tanıtmak için çalıştıklarını anlattı.

Bunun için çalışmaya yerelden başlamak gerektiğini vurgulayan Bulut, "Çanakkale bizim için bir başlangıç noktası oldu. Çocuklarımızın keyfi çok yerinde. Sahaya çıkmak için heyecanla bekliyorlar. Bizlere destek olan herkese çok teşekkür ediyorum." diye konuştu.

Karşılaşma sonrası takımlar birbirlerine anı madalyalarını takdim etti.

Kaynak: AA / Spor

Down Sendromu Down Sendromu Basketbol Çanakkale Engelliler Etkinlik Spor Güncel Haberler

MHP'den ''el öpme' eleştirilerine zehir zemberek sözler: CHP'ye yakışan bir tavır

MHP'den '"el öpme" eleştirilerine zehir zemberek sözler: CHP'ye yakışan bir tavır

Bakan Şimşek: Vergi paketinde dar gelirliye yönelik hüküm yok

Bakan Şimşek: Vergi paketinde dar gelirliye yönelik hüküm yok

En düşük emekli maaşı 12 bin 500 TL 'ye yükseltildi

En düşük emekli maaşı 12 bin 500 TL 'ye yükseltildi

Bakmadan Geçme

YSK'ye kaç kişi girdi 2024? TYT ve AYT'ye kaç kişi girdi, üniversite sınavına kaç kişi girmişti? Galatasaray KAP bildirimi! SON BİLDİRİMLER! Galatasaray KAP transfer açıklaması nedir? Fenerbahçe KAP bildirimi! SON BİLDİRİMLER! Fenerbahçe KAP açıklaması nedir? Masterchef Enes kimdir, kaç yaşında? Enes Arabacıoğlu kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Zeynep kimdir, kaç yaşında? Zeynep Sena Gültepe kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Onur kimdir, kaç yaşında? Onur Üresin kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Şeyhmus kimdir, kaç yaşında? Şeyhmus Uluğ kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Bera kimdir, kaç yaşında? Bera Altaş kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Şenay kimdir, kaç yaşında? Şenay Salam kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Deniz kimdir, kaç yaşında? Deniz Yılmaz kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Hakan kimdir, kaç yaşında? Hakan Dündar kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Rüyada yurt dışına çıkmak, yurt dışına gideceğini görmek ne anlama gelir? Rüyada yurt dışına tatile gitmek, taşınmak anlamı GASTRONOMİ BÖLÜMÜ 2024 TABAN PUANLARI ll ÖSYM ve YÖK ATLAS ile Gastronomi bölümü taban puanları, başarı sıralamaları ve kontenjanları… Allan Saint-Maximin KOC03 uçak takip! (CANLI) Allan Saint-Maximin saat kaçta İstanbul'da olacak? Bu akşam kimin maçı var? Bugün TV'de kimin maçı var, ne maçı? 16 Temmuz bugünkü günün maçları
CHP lideri Özel: Bunun adı zam değil, emekliye ihanettir

CHP lideri Özel: Bunun adı zam değil, emekliye ihanettir

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title