Son Dakika: Uber'e Türkiye'de uygulanan erişim engeli kaldırıldı

Son Dakika: Uber'e Türkiye'de uygulanan erişim engeli kaldırıldı

13.01.2021 09:24 | Son Güncelleme: 13.01.2021 10:00

Son dakika: Geçtiğimiz yıl hem web sitesine hem de uygulamasına erişim engeli getirilen Uber'in Türkiye'de erişim engeli resmen kaldırıldı.

Taksi uygulaması Uber, erişim engeli kararının istinaf mahkemesi tarafından kaldırılmasının ardından yeniden faaliyete geçiyor.

Uber Türkiye'nin Twitter hesabından yapılan açıklamada "Uber'e Türkiye'de uygulanan erişim engeli mahkeme kararına uygun olarak bugün itibariyle resmen kaldırıldı! Tüm İstanbullular'a tekrar merhaba!" denildi.

Son Dakika: Uber'e Türkiye'de uygulanan erişim engeli kaldırıldı

ÜST MAHKEME KARARI KALDIRDI

İstinaf mahkemesi, ilk derece mahkemenin Uber'in web sitesine ve uygulamasına dönük aldığı erişim engeli kararını 23 Aralık 2020 tarihinde aldığı kararla kaldırmıştı.

Karara ilişkin Uber Global sözcüsü "Türkiye'ye inanıyoruz ve bağlıyız. İstinaf mahkemesi Uber Taksi ile faaliyetlerimizi sürdürmeye devam edebileceğimizi teyit ettiği için mutluyuz. Uygulamamızı İstanbul'daki tüm yolcu ve sarı taksi şoförlerine sunmaya devam edeceğiz." demişti.

NE OLMUŞTU?

Taksicilerin de yolcu bulmak için kullandığı Uber'e karşı taksici dernekleri ve birlikleri dava açmış ve dava sonucunda Uber'in Türkiye'deki tüm faaliyetleri sonlandırılmış, web sitesi ve uygulamalarına da erişim engeli getirilmişti.

Son Dakika: Uber'e Türkiye'de uygulanan erişim engeli kaldırıldı
Haber Yorumları (97)
HOPALI: Adam yatırım olsun diye hopalı veya mardinli gidiyor istanbuldan plaka satın alıyor sonra veriyor kira karşılığı bir piskopata gelir olsun diye her türlü edepsizliği yapıyor sonra sorun burada mesleğini gerçek yapan taksi sahiplerinide baltalıyor işte
XYZ: Sarı taksi terörü bitmeli, hepsi çete olmuşlar, eğitim seviyeleri yerlerde, insan ilişkilerinden haberleri yok, nerede cezaevi firarisi varsa taksicilik yapıyor, uber her yerde olmalı.
ZONGULDAK''TA YAŞAMAYA ÇALIŞAN: Çok doğru bir karar olmuş. Ben normalde taksi kullanmıyorum, kendi arabam var. Geçen hafta Zonguldak''ta bir taksici yolda beni tehlikeli şekilde sıkıştırdı. Güvenlik açısından plakasını fotoğrafladım. Bunu farkeden taksici ilk ışıklarda yolumu kesip sin kaflı küfürlerle beni tehdit etti. Bana hiç birşey olmaz çek fotomu dedi. Emniyete bildirdik, bakalım ne olacak. Sözün özü Uber gibi müşteriye saygı duyan kuruluşları desteklerim, kullanırım. Velinimetine küfür eden, saygı duymayan taksiciye hayır. .
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title