İSKİ'nin yüksek faturasına itiraz eden CHP'li meclis üyesi haklı çıktı, yüzlerce vatandaşın parası cebinde kaldı

İSKİ'nin kestiği 257 TL'lik faturaya itiraz ettiği için partisinin istifasını istediği CHP Sultangazi Belediye Meclis Üyesi Fahrettin Yürek haklı çıktı. Faturası yeniden düzenlenen Yürek'e 3 aylık 121 TL su bedeli çıkarıldı. Partisinin arkasında durmadığını belirten meclis üyesi, sadece Sultangazi'de 847 kişinin faturasının düzeltildiğini söyledi.

09.06.2020 11:48 | Son Güncelleme: 10.06.2020 00:22

Kullanmadığı Silivri'deki yazlığına gönderilen su faturasına itiraz ettiği için, partisinden İSKİ'nin önünde 'özür' açıklaması yapması istendiğini belirten CHP Sultangazi Belediye Meclis Üyesi Fahrettin Yürek'in bir aylık 257 lira kesilen su faturası düzeltildi. Yürek'in yeni faturası üç aylık 121 lira olarak kesildi.

"YA ÖZÜR DİLE YA DA İSTİFA ET"

Tepkisini geçtiğimiz günlerde kişisel sosyal medya hesabından dile getiren Yürek, parti yöneticileri tarafından toplantıya çağrıldı. İlçe binasına giden Yürek, parti yöneticilerinin katıldığı toplantıda kendisine üç seçenek sunulduğunu söyledi. Seçenekler arasında partisinden ve meclis üyeliğinden istifa etmesi ya da İSKİ'nin önünde 'özür' açıklaması yapması istendiğini belirten Yürek, toplantıda partiden ihraç edilme konusunun da gündeme geldiğini söylemişti.

CHP'li meclis üyesi İSKİ'nin fatura oyununu bozdu! Yüzlerce vatandaşın parası cebinde kaldı

847 KİŞİNİN DAHA FATURASI DÜZELTİLDİ

İtirazı sonrası İSKİ tarafından Yürek'e yeni bir su faturası gönderildi. Bir önceki 1 aylık faturada 257 liralık tutar yazarken, yeni faturada 3 aylık 121 lira yazıldı. İSKİ'nin gönderdiği bu faturayla hata yapıldığı ortaya çıktı. Öte yandan Sultangazi'de 847 kişinin daha faturasının İSKİ tarafından düzeltildiği öğrenildi.

Düzeltilen faturanın ardından açıklama yapan Meclis Üyesi Fahrettin Yürek, "Elimde iki tane fatura var görüyorsunuz. Biri tepki gösterdiğim fatura diğeri de bugünün tarihi itibariyle düzeltilmiş fatura. Burada tepkimizde ne kadar haklı olduğumuzu gördük. Bu faturanın miktarı önemli değil ne kadar olursa olsun biz öderiz. Bunun 10 tanesini de öderiz hiç önemli değil. Ancak bugün evinde yiyecek ekmeği olmayan insanlarımız var. Kirasıyla mı uğraşsın, bu olmayan faturalarla mı uğraşsın. Evinizde su kullanmıyorsunuz size su faturası geliyor. Böyle bir şey var mı" dedi.

"DEMEK Kİ HALK İÇİN BİR ŞEYLER YAPABİLMİŞİZ"

Hatanın düzeltildiğini belirten Yürek, "Burada tarihleri görüyorsunuz birebir. 1 aylık fatura burada 257, burada 3 aylık fatura ve 10 gündür de dairemde oturuyorum, 121 lira. İSKİ ile bugün görüştüm. 847 kişinin faturalarının düzelttiğini söylediler. Bu da bize yeter. Demek ki bu halk için bir şeyler yapabilmişiz. 847 kişi sadece bizim ilçemizde diğer ilçeleri sormadım. Sultangazi halkı için biz daha çalışmaya devam edeceğiz. Diğer meclis üyesi arkadaşlarıma da sesleniyorum. İSKİ olsun İGDAŞ olsun Boğaziçi olsun. Herhangi bir kurum olsun fark etmez. Bu insanların hakkını kimseye yedirmeyin. Gelin hep beraber sokakta çalışalım, onlara ulaşalım, onlara dokunalım. Onların isteği doğrultusunda hareket edelim. Ayda iki kere mecliste toplanıp da el kaldırıp indirmekle olmuyor bu işler" diye konuştu.

CHP'li meclis üyesi İSKİ'nin fatura oyununu bozdu! Yüzlerce vatandaşın parası cebinde kaldı

"HALA ÖZÜR DİLEMEM BEKLENİYOR"

Fahrettin Yürek, şöyle devam etti: Bu tepkimizin ne kadar haklı olduğunu ortaya çıkardı. Evine ekmek götüremeyen insanlarımız var. Sultangazi halkının hakkını her türlü savunacağıma ben söz verdim burada bu listelere girerken. Maalesef ki benim partim de arkamda durmadı. Benden kalkıp da İSKİ'nin önünde özür dilemem istendi. Ben partimi seviyorum benim partimle alıp veremediğim hiçbir şey yok. Burada herhangi bir parti kelimesi veya logosu geçmiyor. Kurumun sahtekarlığı ve benim haklılığım ortaya çıktı. Ben il başkanlığının bize sahip çıkmasını bekliyordum. Tehditvari 'Ya istifa et, ya özür dile ya da ihraç edeceğiz' dediler. Bu söylemler hoş değil. Burası kimsenin babasının memleketi değil. Bu seçenekler hoş seçenekler değil. Özellikle meclis üyesi arkadaşlarıma seslenmek istiyorum. Parti ayırmıyorum hangi parti olursa olsun. Halkın sorunlarıyla ilgilensinler. Sadece ayda iki kere gelip ellerini kaldırıp indirmesinler. İlkokul çocuğunu getir koy oraya elini kaldırıp indirir. İnsanların kalbine girsinler"

Yürek, "İSKİ tarafından özür dilendi mi?" sorusuna ise, "Benim hala özür dilemem bekleniyor" diye cevap verdi.

İSKİ'nin yüksek faturasına itiraz eden CHP'li meclis üyesi haklı çıktı, yüzlerce vatandaşın parası cebinde kaldı

Kaynak: DHA

Şu an buradasınız: İSKİ'nin yüksek faturasına itiraz eden CHP'li meclis üyesi haklı çıktı, yüzlerce vatandaşın parası cebinde kaldı - Ekonomi
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 10.6.2020 11:16:10. #1.15#
title