Sinan Aygün, Tahliye Edildi

Sinan Aygün, Tahliye Edildi

Ergenekon Soruşturması Çerçevesinde 1 Hafta Önce Tutuklanan ATO Başkanı Sinan Aygün, Saat 21.30 Sıralarında Tahliye Oldu.

Sinan Aygün, Tahliye Edildi

Ergenekon soruşturması çerçevesinde 1 hafta önce tutuklanan Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanı Sinan Aygün, saat 21.30 sıralarında tahliye oldu. Aygün'ü Kocaeli Kandıra F Tipi Cezaevi'nde çıkışında eşi ve kızı karşıladı.

Ergenekon soruşturması kapsamında tutuklanan ve 8 Temmuz'da tutuklandıktan sonra önce Sincan daha sonra Kocaeli Kandıra F Tipi Cezaevi'ne getirilen Aygün tahliye oldu.

Tahliye sırasında Aygün'ü, karşılamak için eşi Mine Aygün, kız kardeşi Sibel Aygün, İzmit Ticaret Odası Başkanı Hüseyin Zeytinci cezaevine geldi.

İşlemlerin bitmesinden sonra cezaevinde çıkan Aygün, gazetecilere bir açıklama yaptı. Aygün, "Tutukluluk halimi, Türkiye Cumhuriyeti devletine, 14 gün misafir olarak kaldığımı kabul ediyorum. Gördüğünüz gibi giydiğim gömlekle daha sağlam, daha sıhhatli çıkıyorum. Allah içeridekilere sabır versin. Müsaade ederseniz, bu kadar açıklama yapıyorum. Yarın (salı) ATO Meclis Toplantısı sonrası açıklama yapacağım.'' dedi.

Aygün, tahliyesini televizyondan öğrendiğini de sözlerine ekledi.

Aygün, daha sonra uzun bir araç konvoyu ile Ankara'ya doğru yola çıktı.

Kaynak: CHA