'Şike var mı?' sorusuna Ümit Karan'dan olay yanıt: Paranın olduğu yerde her şey olur

'Şike var mı?' sorusuna Ümit Karan'dan olay yanıt: Paranın olduğu yerde her şey olur

Haberler.com / Ömer Özarslan - Haberler | Spor

Galatasaray'ın efsane futbolcusu, şimdilerde ise başarılı bir teknik adam olmak için çalışan Ümit Karan, Haberler.com'un konuğu oldu. Karan, birçok soruya içtenlikle cevap verdi, hiçbir konuda açık kapı bırakmadı. 'Şike yapılıyor mu?' sorusuna Karan, "Paranın olduğu yerde her şey olur" diye yanıt verdi. Karan, yöneticilerin kadrolaşması ve sistem içindeki açıklıklara dair de önemli bilgiler ve mesajlar verdi.

Haberler.com'a konuk olan Ümit Karan, gündemi sallayacak demeçler verdi. Galatasaray'ın efsane golcülerinden Karan, şimdilerde teknik direktörlük kariyerini parlatmak için çalışmalarını yapıyor. Karan, kariyeri, Türk futbolunun sorunları, altyapı, yöneticilerin kadrolaşması gibi birçok konuda samimi sözler kullandı.

İşte Karan'ın açıklamalarından satır başları:

RÖPORTAJIN TAMAMINI İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN

"PARANIN OLDUĞU YERDE HER ŞEY OLUR"

"Paranın olduğu yerde her şey (şike) olabilir, bilemiyorum. O dönem futboldan soğudum. Stadyuma iki sene giriş yasağım vardı. Küstüm ama pes etmedim. Ağır geldi. Ben onlarla ilk baştan beri düşmanlık ediyorum.

"BEN YÜZDE 90'LIK KISIMDA YER ALMAM"

Bu ülkede herkes bir yere, kahvaltıya falan davet edilmiştir. %90'ı katılmıştır ama ben o %10 arasında yer aldım.

"BİRİLERİNE YALVARARAK BİR YERLERE GELMEDİM"

Özel hayatınızda yaşadığınız şeyler tabii ki tercih edilmeniz etken. Bir yerlere yalvarıp gelenler var biliyoruz. Futbolun ahbap çavuş ilişkisi olmaması lazım. Federasyon başkanı iş adamı olsun da altındakiler de futbol adamı olsun.

"NEDEN FEDERASYON BAŞKANI BEN DEĞİLİM!"

Neden bir eski futbolcu federasyon başkanı değil .Mesela ben niye değilim, örnek veriyorum futbolcular daha iyi bilir. Bir tek Hamit'le olmaz bu işler. Federasyonda daha çok futbolcu olmak lazım. Dünya Kupası ev sahipliği için Almanya ile yarıştık. Ben UEFA olarak FIFA olarak karşımda iki grup görüyorum. Birinde Beckenbauer, Rummenigge gibi isimler getirmişler. Sevdiğimden söylüyorum Ali Dürüst, Nihat Özdemir gibi müteahhit getirmişsin. Ben bu organizasyonu kime veririm. Gel inşaat yapalım dersek bize vereceksin. Bizim eski futbolcularımızı kullanmamız lazım."

'Şike var mı?' sorusuna Ümit Karan'dan olay yanıt: Paranın olduğu yerde her şey olur
Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title