Şampiyonlar Ligi finalinin Türkiye'den alınıp Portekiz'e verilmesi gündemde

Şampiyonlar Ligi finalinin Türkiye'den alınıp Portekiz'e verilmesi gündemde

Haberler.com - Haberler | Spor

Manchester City ile Chelsea arasında oynanacak Şampiyonlar Ligi finalinin Türkiye'den alınıp İngiltere'ye verilmesi gündemdeki yerini korurken, yeni gelen haberler bambaşka bir durumu ortaya koydu. Alınan bilgilere göre, UEFA ile İngilizler arasında uzlaşma sağlanamadı. Bu sonucun ardından dev finalin Portekiz'e verilmesi gündeme geldi.

İngiltere hükümetinin Türkiye'yi koronavirüs salgınında yüksek riskli ülkeler arasına alması sonrası finale kalan Manchester City ile Chelsea, UEFA'ya başvurarak karşılaşmanın ülkelerinde oynanmasını talep etmişti. Bunun üzerine gerçekleştirilen İngiltere ile UEFA görüşmesinde uzlaşma sağlanamadı.

DEV FİNAL, PORTEKİZ'DE OYNANABİLİR

Times'ın duyurduğu habere göre, kritik görüşmede bazı önemli sorunların aşılamadığı belirtildi. Bu sonucun ardından finalin İngiltere yerine Portekiz'e alınması gündemde. Geçen yıl çeyrek final arifesinde virüsün yayılmasını engellemek için organizasyon Türkiye'den Portekiz'e taşınmıştı. Koronavirüs vakaları nedeniyle Türkiye'yi 'kırmızı listeye alan İngiliz hükümeti, Portekiz'e seyahat edecek vatandaşları için herhangi bir kısıtlaması bulunmuyor.

Şampiyonlar Ligi finalinin Türkiye'den alınıp Portekiz'e verilmesi gündemde
Haber Yorumları (2)
TARAFSIZGÖRÜŞ: Bu maçı dünya da kaç ülke kaç kanal canlı yayınlayacak biliyormusun? Onca kanal ve onca ülkelerde Türkiye de oynandı denecek. Bunu reklamla yaptırsan kaç paraya patlar bilirmisin?
ÖZCAN KARABACAK : asıl milliyetçi benim. gelmesin kardeşim ingiliz takımları zaten.ne işi var burda covid getirecekler ülkeme. ingilterede bir statda yapsınlar premier liğ maçı gibi. bizim federasyon da seneye ya da ondan sonraki seneye söz alsın hem kovidsiz hem de iki ingilizin olmadığı bir finale ev sahipliği yapsın.ne güzel fırsat işte sana
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title