Sağlıkçıların isyanı sonuç verdi! Hekimlerden sonra diğer sağlık çalışanlarına da zam geliyor - Haberler Ekonomi
Haberi Paylaş

Sağlıkçıların isyanı sonuç verdi! Hekimlerden sonra diğer sağlık çalışanlarına da zam geliyor

Pratisyen hekimlerin maaşlarına 2 bin 500, diş hekimleri de dahil uzman hekimlerin maaşlarına 5 bin lira düzeyinde yapılan ek gösterge zammı sonrası ayaklanan sağlıkçıların zam talebi için harekete geçildi. Konuyla ilgili AK Parti, dün Hazine ve Maliye Bakanlığı'ndan maliyet analizi ve görüş istedi. Bakanlığın çalışmasının neticesine göre bugün yeniden toplanacak Genel Kurul'da mevcut torba yasaya ilgili düzenlemenin eklenebileceği ifade ediliyor.

Pratisyen hekim maaşlarına 2 bin 500 TL, diş hekimleri de dahil olmak üzere uzman hekim maaşlarına 5 bin TL ek gösterge zammı öngören düzenleme, TBMM Genel Kurulu'nda tüm partilerin oybirliği ile kabul edildi.

Bu gelişme sonrası diğer sağlık çalışanları zam talebi ile ayaklandı. Sosyal medya üzerinde konuya ilişkin binlerce yorum yapıldı. Karara tepki gösterenlerin içinde çok sayıda hekimin olması ve karardaki eşitsizliğe vurgu yapmaları dikkat çekti.

Sabah'ın haberine göre; sağlıkçıların bu isyanına kulak veren AK Parti, pratisyen hekimlerin maaşlarına 2 bin 500, diş hekimleri de dahil uzman hekimlerin maaşlarına 5 bin lira düzeyinde yapılan ek gösterge zammının diğer sağlık personelini de kapsayacak şekilde genişletilmesi için harekete geçti.

AK Parti, dün Hazine ve Maliye Bakanlığı'ndan maliyet analizi ve görüş istedi. Bakanlığın çalışmasının neticesine göre bugün yeniden toplanacak Genel Kurul'da mevcut torba yasaya zam düzenlemesinin eklenebileceği ifade ediliyor.

Öte yandan sağlık çalışanlarına yönelik zam düzenlemesinin yanı sıra hekim zammından üniversite hastanelerinde çalışan doktorların da faydalanması için bir düzenlemenin daha gündemde olduğu ifade ediliyor.

Abdullah Karlıdağ
Haberler.com Haberler.com - Ekonomi Haberleri
Haberler.com - Ekonomi Haberleri

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Meclis Genel Kurulu, Ekonomi, Güncel, Haber

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
Yorumlar (13)
doktor:yorumları okudukça daha da üzüldüm, üzülüyoruz hekimler olarak. arkadaşlar şunu açıkça belirtelim ki emin olun bizim için bir şey değişmedi. yıllardır ayın 15 inde yatan maaşın yarısı sabit döner şeklinde yatıyordu şimdi ismi değişti sadece. tek faydası emekliliğe oldu. yani ben ayın 15 inde 7500 tl maaş alıyor isem bu haber ile birlikte yine 7500 totalde almaya devam edeceğim. içiniz rahat olsun bize zam YOK. Allah rızası için bunu bir öğrenin artık!!!! Cevap Yaz 4 8 Yayından Kaldır
Kimbel:Ben asla ve asla Türkiyede bir sağlıkçı olarak çalışmam,allah göstermesin kimseyide hastahaneye düşürmeden canı alınsın,çünki ister Devlet Hastahanesine gidin ister özele ey Allahım sanki Türkiyede sokakta insan kalmamış hepsi hastahanede allah aşkına siz nasıl bir insansınız,dün Bursa üniversitesi hastahanesindeydim 4 .5 hasta sedye üzerinde hemşire itiyor baba yer yok dışarıdan gelenlerin arasından zorla geçirmeye çalışıyor yapmayın böyle yarın hasta olacaksınız sizde sedye ile insanların aras Cevap Yaz 1 5 Yayından Kaldır
r b:Zam nasıl yok denir anlamıyorum . Bugün maaşınızı etkilemediğini biliyoruz. Bugün bir doktor emekli maaşı kaç alıyor bu karadan sonra kaç alacak . Emekli ikramiyesi kaç alacak Onu yazın buraya. 1 0 Yayından Kaldır
Tüm 13 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title