Meram Belediyesi "Türk Okçuluğu Kış Turnuvası" düzenliyor

Meram Belediyesi "Türk Okçuluğu Kış Turnuvası" düzenliyor

15.11.2020 11:54 | Son Güncelleme: 15.11.2020 17:00
Meram Belediyesi

Meram Belediyesi, yeni nesillere okçuluğu sevdirebilmek ve teşvik etmek amacıyla "Türk Okçuluğu Kış Turnuvası" düzenliyor.

Meram Belediyesi, yeni nesillere okçuluğu sevdirebilmek ve teşvik etmek amacıyla "Türk Okçuluğu Kış Turnuvası" düzenliyor.

Belediyeden yapılan yazılı açıklamaya göre, 5-6-7 Aralık tarihlerinde gerçekleştirilecek turnuvaya müracaatlar, 21-30 Kasım'da online olarak yapılacak.

Açıklamada ifadesine yer verilen Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, gelecek nesilleri bu spora yönelmeleri adına teşvik etmek için böyle bir organizasyona imza attıklarını belirtti.

Sporun pek çok halinin değerli ve önemli olduğunu vurgulayan Kavuş, şöyle devam etti:

"Bazı sporlar bizim için çok daha değerli ve önemlidir. Okçuluk gibi, güreş gibi, at binmek gibi. Okçuluk, insan bedeni ve ruhuna katkısının yanında bizim için tarihi bir misyonu üstlenmek anlamı taşıyor. Bunu yaşatmak ve yeni nesillere aktarmak mecburiyetimiz var. Bu turnuvayı böylesi derin bir anlam çerçevesinde planladık. Pandemi sebebiyle mecburiyetten sınırlı sayıda yarışmacının katılmasını öngördük. Ama başvuru ne kadar çok olursa bizim de geleceğe dair umutlarımız o denli artacaktır. Bu sebeple tüm çocuklarımızı ve gençlerimizi bu turnuvaya katılmaya davet ediyorum."

Açıklamada turnuvayla ilgili şunlar kaydedildi:

"Aşkan Muhammet Yürükuslu Spor Tesisinde gerçekleştirilecek 'Meram Belediyesi Türk Okçuluğu Kış Turnuvası' üç ayrı kategoride gerçekleştirilecek. Turnuvada pandemiye karşı önlemler en ince ayrıntısına kadar alınıyor. Yarışmacı ve veliler tesise HES kodu ile girebilecek ancak yarışmanın olduğu bölüme yarışmacılardan başka kimse alınmayacak. Ayrıca maske, sosyal mesafe ve hijyen noktasında da tüm önlemler alınacak, çocukların ve gençlerin bu önlemlere uymaları adına gözetmenler üç gün boyunca kontrollerini sürdürecekler. Turnuva hakkında daha fazla bilgi edinmek ve diğer tüm detayları öğrenmek isteyenler www. meram.bel.tr ya da www.meramspor.com adreslerinden bilgi alabileceklerdir."

Meram Belediyesi 'Türk Okçuluğu Kış Turnuvası' düzenliyor
Meram Belediyesi 'Türk Okçuluğu Kış Turnuvası' düzenliyor

Kaynak: Anadolu Ajansı / Havva Dereağzı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title