Küre Haberleri

Küre haber, Küre son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Küre - 1.5.2020
Sahte seyahat belgeleriyle 800 kilometre yol gelen 45 kişi yakalandı
Öte yandan İstanbul'da ikamet eden M.S,, yanına annesini ve çocuklarını da alarak memleketi Küre ilçesine gelmek için yola çıktı.
Küre - 31.3.2020
DHA İSTANBUL BÜLTENİ-3
Yeni AKM binası Taksim'de hızla yükseliyor. Yıkılıp yeniden yapılmak üzere 10 Şubat 2019 tarihinde temeli atılan yeni AKM inşaatında önemli bir noktaya gelindi. Projenin küre şeklindeki tasarımı ile en dikkat çeken noktası olan oditoryumun, çelik konstrüksiyonu tamamlandı.
Küre - 31.3.2020
(havadan görüntüyle) YENİ AKM'NİN ODİTORYUMU ORTAYA ÇIKTI
Yeni AKM binası Taksim'de hızla yükseliyor. Yıkılıp yeniden yapılmak üzere 10 Şubat 2019 tarihinde temeli atılan yeni AKM inşaatında önemli bir noktaya gelindi. Projenin küre şeklindeki tasarımı ile en dikkat çeken noktası olan oditoryumun, çelik konstrüksiyonu tamamlandı.
Küre - 31.3.2020
Zümrüdüanka ve barış güvercini güneş saatinde buluşacak
Kendisine güneş saati yapması konusunda teklif geldiğinde barışın ve savaşın, iyilik ve kötülüğün temsil edildiği bir eser yapmak istediğini ifade eden Denge, "Yapacağım eser, düşey bir güneş saati olacak. Güneş saatinin alt tarafında, kuyruğu açılmış bir kuş yer alacak. Bu çalışmayı bir güvercinden esinlenerek yaptım. Kuşun ağzında taşıdığı zeytin dalı, gölge çubuğu olarak kuyruğun üzerindeki saat dilimlerine gölgesini verecek" dedi. Ucunda tek bir zeytin tanesi olan dalı taşıyan kuşun barış güvercinini temsil edeceğini belirten Denge, "Bu eserde aynı anda Anka kuşuna (Zümrüdüanka) da bir gönderme var. Barışın yok olup, ortadan kaybolması ve sonra her şeye inat yeniden ortaya çıkışını, küllerinden doğan Anka kuşu ile anlatmak istedim. Bu güneş saati bir anlamda, barış güverciniyle Anka kuşunun buluşması olacak. Güneş saatinin yuvarlak olan bölümünde, güneş tutulmasına yer vereceğim. Bu yuvarlağın içine cam bir küre koyacağım.
Küre - 27.3.2020
Acil durumlar dışında tetkiklerinizi erteleyin!
Prof. Dr. Turgut ve Prof. Dr. Sağlam, ileri evre prostat kanseri nedeniyle kemoterapi almakta olan veya son 3 ay içerisinde almış olan hastalar için durumun farklı olduğunu belirterek; "Kemoterapinin kanser hücrelerinin yanında hızlı bölünme gösteren normal hücreleri de etkilemesi nedeniyle, kemik iliğinde enfeksiyona karşı savaş için üretilen hücre sayısı azalır, bu nedenle her tür enfeksiyona karşı karşı karşıya kalınan risk maalesef artmaktadır. Özellikle beyaz küre takibi yapılan hastalarımızın, hastaneye gitmeden önce hastane ortamının enfeksiyon riskini arttırabileceğini göz önünde bulundurmaları hayati önem taşımaktadır.
Küre - 27.3.2020
GÖRÜŞ- Koronavirüs salgınından sonra ortaya nasıl bir dünya çıkacak?
Karantinalar uygulamaya konuldu, ticari faaliyetler sınırlandırıldı ve her türlü aktivite ve halka açık toplantılara kısıtlamalar getirildi. Bazı durumlarda polisin ve askerin müdahil olması istenecek, acil durumlar ilan edilecek, gıda ihracatı yasaklanacak, sınır geçişleri kapanacak ve vatandaş olmayanlar sınırdan geri döndürülecektir. Avrupa'da devletin cebretme konusunda sahip olduğu kabiliyetler, Soğuk Savaş'ın sona ermesinden bu yana hiç görülmedik şekilde sergileniyor. Bu kriz sona erdiğinde -gerçekte henüz ermediyse- dünya genelinde iş dünyası devletten yeni bir kurtarma hamlesi isteyecektir. Pandeminin küresel ekonomi üzerindeki etkisi felç edici seviyede olacaktır.
Küre - 21.3.2020
Kastamonu ve Tokat'ta 39 köy yolu ulaşıma kapalı
İnebolu ve Azdavay'da 8'er, Bozkurt, Çatalzeytin, Doğanyurt ve Küre'de 3'er, Seydiler, İhsangazi ve Ağlı'da 2'şer olmak üzere 34 köy yolu kar nedeniyle ulaşıma kapandı.
Küre - 20.3.2020
Tokat ve Kastamonu'da kar nedeniyle 130 köye ulaşım sağlanamıyor
Tokat ve Kastamonu'da, yoğun kar nedeniyle 130 köy yolu ulaşıma kapandı. Kastamonu İl Özel İdaresi yetkililerinden alınan bilgiye göre, kentte etkili olan kar, özellikle yüksek rakımlı köylere ulaşımda aksamaya neden oldu. İnebolu'da 20, kent merkezinde 19, Küre'de 13, Taşköprü'de 12, Azdavay, Çatalzeytin ve Bozkurt'ta 10'ar, Doğanyurt'ta 9, İhsangazi ve Şenpazar'da 5'er, Ağlı'da 4 ve Devrekani'de 3 köy yolu kar nedeniyle ulaşıma kapandı.
Küre - 19.3.2020
Kastamonu ve Tokat'ta kar nedeniyle 242 köye ulaşım sağlanamıyor
Kent merkezinde 58, Ağlı'da 5, Araç'ta 6, Azdavay'da 12, Bozkurt'ta 10, Çatalzeytin'de 17, Devrekani'de 6, Doğanyurt'ta 9, İhsangazi'de 10, Küre'de 29, Seydiler'de 4 ve Şenpazar'da 6 köy yolu kar nedeniyle ulaşıma kapandı.
Küre - 18.3.2020
Kastamonu'da kar etkili oluyor
Kastamonu'da kar yağışı ulaşımda aksamalara yol açıyor. Merkeze bağlı Kadıdağı, Devrekani-Ababa kara yolunun Yaralıgöz, Devrekani-Çatalzeytin kara yolunun Isırganlık mevkileri ile Küre-İnebolu kara yolunda dün akşamdan bu yana kar yağışı etkili oluyor.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Küre Haber, Küre Son Dakika Haberleri - Haberler - Sayfa 4 - Küre haber sayfamızda Küre haberleri okuyabilir, Küre son dakika haberleri ve güncel Küre gelişmelerini görebilirsiniz. Ayı ve domuzlar kiraz üreticilerini çileden çıkardı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 20.10.2020 21:16:28. #1.15#
title