Japonya'da alışveriş yaparken ayağı kayıp düşen müşteri, 1.5 milyon lira tazminat kazandı - Haberler Ekonomi
Haberi Paylaş

Japonya'da alışveriş yaparken ayağı kayıp düşen müşteri, 1.5 milyon lira tazminat kazandı

AA - Haberler | Ekonomi
Japonya'da alışveriş yaparken ayağı kayıp düşen müşteri, 1.5 milyon lira tazminat kazandı

Japonya'da bir süpermarketin manav reyonundan marul alan müşteri, ayağının kaymasıyla düşüp sakat kaldı. 60 yaşındaki müşteri, duruma ıslak zeminin sebep olduğu gerekçesiyle tazminat davası açtı. Mahkeme, 5 yıl süren davanın sonunda, marketin, müşteriye 21 milyon yen (1.5 milyon lira) tazminat ödemesine hükmetti.

Japonya'da bir süpermarket, manav reyonundan alışveriş yaptığı sırada ayağı kayıp düşen müşterisine 21 milyon yen (1.5 milyon lira) tazminat ödeyecek.

ISLAK ZEMİN NEDENİYLE DAVA AÇTI

Tokyo'nun güneydoğusundaki Kanagawa eyaletinde bir süpermarketin manav reyonundan marul alan müşteri, ayağının kayması sonucu düştü. Sakat kalan 60 yaşlarındaki adam, bu duruma ıslak zeminin sebep olduğu iddiasıyla süpermarkete tazminat davası açtı.

MARKET YÖNETİMİ ÖNLEM ALMADI

Tokyo Bölge Mahkemesi, olay sonrası açılan ve 5 yıl süren davanın son duruşmasında kararı açıkladı. Hakim Heyeti Başkanı Yukio Şinada, marul yapraklarından damlayan suların zemini ıslattığını, süpermarket yönetiminin bu durumun farkında olmasına rağmen gereken tedbirleri almadığını belirtti. Mahkeme, süpermarketin, düşüp sakat kalması ve gelir kaybına uğraması sebebiyle müşterisine 21 milyon yen (1.5 milyon lira) tazminat ödemesine hükmetti.

AA - Ekonomi Haberleri
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
Yorumlar (1)
Uğur Duran:Bazı ülkeler de aynı Japonya gibi halkının haklarını koruyor işte böyle. İnşallah bizim de adalet sistemimiz en kısa zamanda böyle muazzam olur.
500
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Haber: Japonya'da alışveriş yaparken ayağı kayıp düşen müşteri, 1.5 milyon lira tazminat kazandı - Haberler Ekonomi
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 28.09.2021 07:28:48. #1.11#