Haberler

Mısır Başbakanı Vivo'nun üretim tesislerini ziyaret etti

Güncelleme:

Mısır Başbakanı Mustafa Medbuli, Çinli teknoloji şirketi Vivo'nun üretim tesislerini ziyaret etti. Ziyaret, Mısır'ın yabancı yatırımcılarla iletişimi artırma çabaları kapsamında gerçekleşti.

ÇEKİM TARİHİ: 11 Mayıs 2024

Mısır Başbakanı Medbuli'nin Çinli telefon üreticisi Vivo'nun üretim tesislerine yaptığı ziyaretin çeşitli görüntüleri ( Mısır Kabinesi'nin izniyle)

Mısır Başbakanı Mustafa Medbuli, Cumartesi günü 10 Ramazan şehrindeki sanayi tesislerine düzenlediği gezi kapsamında Çinli teknoloji şirketi Vivo'nun üretim tesislerini ziyaret etti.

Başbakan bu ziyaretin, devletin yüksek yerel katma değere sahip büyük uluslararası üretim şirketlerini Mısır'a çekme çabalarının yanı sıra hükümetin yabancı yatırımcılar ve uluslararası şirketlerle iletişimi artırmaya yönelik ilgisi çerçevesinde gerçekleştiğini söyledi.

Vivo Genel Müdürü, yerel üretim tesislerinin yüzde 42'lik bir yerel katma değere ulaştığını ve bu yüzdeyi ve yerel bileşenleri artırmaya çalıştığını belirtti.

Vivo'nun Mısır'daki fabrikasını 2022 yılında kurduğunu ve ayda 500.000 adede kadar üretim kapasitesine sahip olduğunu belirten yetkili, şirketin yaklaşık 1.200 doğrudan ve dolaylı istihdam sağladığını ifade etti.

Xinhua Haber Ajansı muhabirleri Kahire'den bildiriyor. (XHTV)

Kaynak: Xinhua / Güncel

Mısır Vivo Uluslararası İlişkiler Teknoloji Ekonomi Güncel Haberler

Bahçeli'nin Erdoğan-Özel görüşmesine yorumu çok sert oldu: Bu görüşmeler bizi hedef alan kampanyaya dönüştü

Bahçeli'nin Erdoğan-Özel görüşmesine yorumu çok sert oldu: Bu görüşmeler bizi hedef alan kampanyaya dönüştü

Dink cinayetinin tetikçisi Ogün Samast, adliyeden tespih sallayarak çıktı

Dink cinayetinin tetikçisi Ogün Samast, adliyeden tespih sallayarak çıktı

Coplu müdahale öncesi neler yaşandı? 2 polis memurunun başını yakan olaydan yeni görüntüler

Coplu müdahale öncesi neler yaşandı? 2 polis memurunun başını yakan olaydan yeni görüntüler

Bakmadan Geçme

13 Haziran 2024 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 13 Haziran Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! 13 Haziran Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! Survivor birincilik ödülü ne, Survivor şampiyonu ne kazanacak, kaç TL? 13 Haziran İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir'de elektrik kesintisi! 13 Haziran Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! Survivor 2024 final nerde yapılacak? İstanbul Nefes Orman Açık Hava Sahnesi nerede? Survivor All Star 2024 şampiyonu nasıl belirlenecek, SMS mi performans mı? #129300 13 Haziran Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! Kırklareli Vize'de neden yangın çıktı? Vize'de çıkan yangında son durum! İrfan Can Kahveci sakatlandı mı, Milli Takım'dan çıakrıldı mı EURO 2024? EURO 2024'te VAR var mı? UEFA'dan EURO 2024 için sürpriz VAR kararı Fenerbahçe Beko kaç kez şampiyon oldu? Fenerbahçe'nin basketbolda kaç şampiyonluğu var? Twitter X beğeniler gizlendi mi, neden beğeniler görünmüyor? Twitter X beğeniler nasıl görünür? İBB öğrenci yurtları zamlandı mı? İBB öğrenci yurtları aylık kaç TL oldu? Fenerbahçe basket şampiyon mu oldu? #127936
Bahçeli'nin imalı ittifak açıklamasına AK Parti'den yanıt gecikmedi: Yolumuza devam edeceğiz

Bahçeli'nin imalı ittifak açıklamasına AK Parti'den yanıt gecikmedi: Yolumuza devam edeceğiz

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title