Gazi Osman Çakmak: Penaltıyı Kaçırdım, Türk Halkı Hakkını Helal Etsin!

Gazi Osman Çakmak: Penaltıyı Kaçırdım, Türk Halkı Hakkını Helal Etsin!

Haberler.com - Haberler | Spor

Dünya Kupası finalinde penaltılarla kaybeden Ampute Milli Takımının kaptanı Gazi Osman Çakmak, "Ben 5 Kasım'da mayına basıp ayağımı kaybetmiştim. Bugün de penaltı kaçırdım, demek ki 5 Kasım bana yaramıyor. Türk halkı hakkını helal etsin." dedi.

Türkiye Ampute Milli Takımı Meksika'nın San Juan de los Lagos kentindeki şampiyonluk maçında normal ve uzatma süreleri golsüz beraberlikle sona eren finalde Angola'ya penaltı atışları sonunda 5-4 mağlup oldu.

"TÜRK HALKI BANA HAKKINI HELAL ETSİN"

Son penaltıyı kaçıran kaptan Osman Çakmak, karşılaşma sonrası gözyaşlarına boğulurken, "Ben 5 Kasım'da mayına basıp ayağımı kaybetmiştim... Demek ki 5 Kasım bana yaramıyor. Türk halkı bana hakkını helal etsin. Penaltı gol olsa iş bitmiş olacaktı. Hayat devam ediyor. Bazen olmuyor, arkadaşlarımdan da helallik istiyorum" açıklamasını yaptı.

Geçtiğimiz yıl Dünya Şampiyonu olarak ülkemizi gururlandıran takımın kaptanı olan Gazi Çakmak'ın bu açıklamaları sosyal medyada da gündeme oturdu.

MAYINA BASARAK SOL AYAĞINI KAYBETMİŞTİ

Osman Çakmak Şırnak'ta vatani görevini yaparken mayına basarak sol bacağını kaybetmişti.

Ülkemize büyük bir gurur yaşatan millilerimiz ve Osman Çakmak'ın bu sözleri twitter'da günün konusu oldu.

İşte yapılan paylaşımlar:

##11403183##

##11403185##

Gazi Osman Çakmak: Penaltıyı Kaçırdım, Türk Halkı Hakkını Helal Etsin!
Gazi Osman Çakmak: Penaltıyı Kaçırdım, Türk Halkı Hakkını Helal Etsin!
Haber Yorumları (85)
YİĞİDO: Gardaşım Allah razı olsun hepinizden Dünya ikincisi oldunuz Helal be.Tüm Türkiye Sizlerle Gurur duyuyor Primi hak eden siz siniz.Bir Penaltı Gol olmadı diye kendini kendinizi hiç üzmeyin Gardaş siz bizim Dünya Şampiyonu sunuz.
HARBİ DELİKANLI: milli duygularımız aynıdır sen bize hakkını helal et kardeşim siyasiler hariç biz halk olarak hep biriz beraberiz ülke için can veririz
MESİH: adammmmmmmmmmmmmm
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title