FIFA'nın, Cüneyt Çakır'a 2022 Dünya Kupası hakem listesinde yer vermediği iddia edildi

FIFA'nın, Cüneyt Çakır'a 2022 Dünya Kupası hakem listesinde yer vermediği iddia edildi

Hürriyet - Haberler | Spor

Türk futbolunun en başarılı hakemlerinden biri olarak kabul edilen Cüneyt Çakır, FIFA'nın aldığı kararla büyük hayal kırıklığı yaşadı. Cüneyt Çakır, FIFA'nın 2022 Dünya Kupası için çağrı yaptığı hakemler listesinde yer almadı.

Cüneyt Çakır, FIFA'nın 2022 Dünya Kupası için çağrı yaptığı hakemler listesinde yer almadı. Cüneyt Çakır'ın liste dışı kalmasının yaş haddinden değil, performansından kaynaklandığı iddia edilirken konuyla ilgili Türkiye Futbol Federasyonu'ndan her hangi bir açıklama yapılmadı.

İddiaye göre; Listelerin kesinleşmesiyle birlikte FIFA'nın 2022 Dünya Kupası hakem listesinde Cüneyt Çakır yer almayacak.

BÜNYAMİN GEZER: KARARI BİLİYOR OLABİLİR

Cüneyt Çakır'ın liste dışı kalmasını yorumlayan eski hakemlerden TRT spor yorumcusu Bünyamin Gezer, açıklanan listeye göre Cüneyt Çakır'ın 2022 Dünya Kupası'nda görevlendirilmeyeceğini, muhtemelen bu kararın Çakır tarafından da bilindiğini söyledi. Bünyamin Gezer bu iddiasını doğrulamak adına yaptığı yorumda da, "Cüneyt Çakır'ın Kayserisporile Ankaragücü arasında oynanan maçtaki yönetimi ve psikolojisi bu kararı bildiğini gösteriyor. Cüneyt Çakır gibi bir hakemin bu kadar hata yapmasının ve her kararda VAR'a gitmesinin başka izahı olamaz" ifadelerini kullandı.

FIFA'nın, Cüneyt Çakır'a 2022 Dünya Kupası hakem listesinde yer vermediği iddia edildi

Kaynak: Hürriyet

Haber Yorumları (73)
TURAN: Beşiktaşın hakkı haram olsun Zehir Zıkkım olsun Ömrün boyunca sana bu maçı hatırlatacağız PUAN HIRSIZI
TAMER: Böylesiler için Anadolu da bir söz söylerler '' eksüetek ''.
SADE VATANDAŞ: Talimatla hakemlik yaptığın fenerbahçe maçında Beşiktaşı doğrarken bunları hesaba katmalıydın. Ne diyorduk Biz Beşiktaşlılar ? BEŞİKTAŞLA UĞRAŞANIN ÇOCUĞU OLMAZ. Daha da beter olman dileğiyle !!!
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title