Ersun Yanal'dan Transfer Müjdesi

Trabzonspor Teknik Direktörü Ersun Yanal, 5 Transferin Bitme Noktasına Geldiğini Belirterek Başarılı Olabilecek ve Herkesin Seveceği Bir Kadro Oluşturma Gayreti İçinde Olduklarını Söyledi.

Ersun Yanal'dan Transfer Müjdesi

Trabzonspor Teknik Direktörü Ersun Yanal, 5 transferin bitme noktasına geldiğini belirterek başarılı olabilecek ve herkesin seveceği bir kadro oluşturma gayreti içinde olduklarını söyledi.

Futbolcu izlemek üzere gittiği Avrupa'dan dün dönen Ersun Yanal, Trabzon Gazeteciler Cemiyeti başkanlığına seçilen Ergun Ata'yı ziyaretinde basın mensuplarının sorularını cevaplandırdı. Trabzonspor Yönetim Kurulu'nun transfer çalışmalarını sürdürdüğünü ve bu konudaki görüşmelerin şeffaf bir şekilde yürütüldüğünü belirten Yanal, "Yazılan isimlerin birçoğu doğru. Ama bunun yanında transferde bazı zorlukların yaşamaması için gizlilik ve zamana ihtiyaç var. Çünkü isimler öne çıktığı zaman başka kulüpler de bu futbolculara talip olabiliyor" dedi.

Genel olarak transferde çok olumlu gelişmelerin yaşandığını kaydeden Yanal, "Yurt içi ve yurt dışından 5 oyuncunun transferi bitme noktasına geldi. Ancak imza atılmadığı için net olarak açıklayamıyoruz. Bunun için sizden biraz daha sabır istiyoruz. Önümüzdeki dönem başarılı olacak, herkesin sevebileceği bir kadro oluşturma çabası içindeyiz. Heyecanla yola çıkacak bir kadro oluşturacağız. Bir iki hafta içinde bazı transferlerin sonuçlanacağını düşünüyoruz" diye konuştu.

Yanal, Ankaraspor'a gideceği yönündeki iddialar ve sezon sonunda kalıp kalmayacağıyla ilgili bir soruyu şöyle cevaplandırdı:

"Bunun yorumunu siz yapın. Biz yönetim kurulu ile çalışmalarımızı sürdürüyoruz. İşimizi yapıyoruz. Kararları beraber alıyoruz. Trabzonspor ile anlaşmadan önce Melih Gökçek ile tesisleri gezdik. O dönemde olmadı. Sonuçta bu işleri siz gündeme getiriyorsunuz. Biz çok küçük bir aileyiz. 400-500 kişiden oluşuyoruz. Benim bu ailede birçok arkadaşım var. Ben Denizliliyim. Denizli'ye gittiğim zaman Denizlispor tesislerine uğrayamaz mıyım? O zaman bütün ilişkilerimizi kesmeliyiz." Kaleci transferi konusunda aceleci olmayacaklarını ve bekleyeceklerini kaydeden Yanal, "Önce iyi bir takım oluşturmak istiyoruz. Mevcut kalecilere güveniyoruz. Tespitlerimiz de var. O konuda acele etmeyeceğiz. Onur, çok yetenekli kaleci. Tolga da aynı şekilde. Trabzonspor böyle değerleri kazanarak Türk futboluna sunmalıdır" şeklinde konuştu.

Yanal, takımdan gidecek futbolcuları ise ligin son haftasındaki Fenerbahçe maçının ardından açıklayacağını sözlerine ekledi.

(GÖK-MU-MFS-S)