Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın faiz açıklamasının ardından dolar 8,81 ile rekor kırdı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın faiz açıklamasının ardından dolar 8,81 ile rekor kırdı

Haberler.com / Mesut Şahin - Haberler | Ekonomi

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın dün akşam Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu'yla bir görüşme gerçekleştirdiğini, faiz yükünün düşürülmesinin şart olduğunu açıklamasının ardından dolar ve euro tüm zamanların en yüksek seviyesini gördü. Gece saatlerinde dolar 8,81 ile euro ise 10,76 ile rekor tazeledi. Şu sıralar ise dolar 8,62'den, euro ise 10,53'ten işlem görüyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın dün akşam TRT'de yayınında "Bugün Merkez Bankası başkanımla görüştüm. Faizleri düşürmemiz şart" açıklamasında bulundu. Erdoğan'ın sözlerinin ardından TL'de değer kaybı yaşanırken, dolar ve euro tarihi zirvesini yeniledi. Gece saatlerinde dolar 8,81 ile euro ise 10,76 ile rekor kırdı.

ERDOĞAN FAİZLERDE TEMMUZ-AĞUSTOS'U İŞARET ETTİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Faizleri düşürmemiz şart. Temmuz ağustos buraları bulacağız ki faiz düşmeye başlasın. Faiz yükünü biz yatırımların üzerinden kaldırırsak, maliyetlerin üzerinden kaldırırsak, ondan sonra maliyet enflasyonunu tetikleyen faiz olduğu için orada da bir rahatlama dönemine girmiş olacağız. Bütün mesele maliyet enflasyonundan faiz yükünü kaldırmaktır" dedi.

DOLAR VE EURO DA SON DURUM

Kur hızlı yükselişin ardından 8.71'e seviyesine gerilerken, sabah saatlerinde 8.60 TL'den işlem görmeye başladı. Saat 10.10 itibarıyla dolar 8,62'den, euro ise 10,53'ten işlem görüyor.

GÜNCEL DÖVİZ KURLARINI GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın faiz açıklamasının ardından dolar 8,81 ile rekor kırdı
 mesut.sahin@haberler.com -  Mesut Şahin
Haberler.com - Ekonomi Haberleri

Çok Okunan Haberler

title