Enflasyon Raporu Haberleri

Enflasyon Raporu haber, Enflasyon Raporu son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Enflasyon Raporu - 31.07.2019
BİST100 güne yüzde 0.36 artışla başladı, dolar 5.53 lirada
"Bugün piyasalar saat 10: 30'daki Enflasyon Raporu toplantısı dolayısıyla yeni Merkez Bankası Başkanı Uysal'ın piyasalarla yapacağı toplantıyı ve FOMC toplantısı sonrası Powell'ın saat 21: 30'da yapacağı konuşmada vereceği mesajları izleyecek.
Enflasyon Raporu - 31.07.2019
Borsa, güne yükselişle başladı
Analistler, bugün yurt içinde saat 10.30'da Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Murat Uysal'ın açıklayacağı Enflasyon Raporu'nun, yurt dışında ise saat 21.
Enflasyon Raporu - 31.07.2019
VİOP'ta endeks kontratı güne yükselişle başladı
Borsa İstanbul Vadeli İşlem ve Opsiyon Piyasası'nda (VİOP) ağustos vadeli BIST 30 endeksine dayalı kontrat, açılışta yaklaşık yüzde 0,1 yükselişle 131.300 puanda dengelendi. Ağustos vadeli endeks kontratı, açılışta en yüksek 131.375 puanı görmesinin ardından önceki kapanışın 150 puan üzerinde, 131.300 puandan işlem görüyor. Dün satış ağırlıklı bir seyir izleyen endeks kontratı, günü önceki kapanışa göre yüzde 0,93 azalışla 131.150 puandan tamamladı. Analistler, bugün yurt içinde saat 10.30'da Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Murat Uysal'ın açıklayacağı Enflasyon Raporu'nun yatırımcıların odağında yer aldığını belirterek, yıl sonu enflasyon tahminlerinde aşağı yönlü revizyon görülebileceğini söyledi.
Enflasyon Raporu - 31.07.2019
TÜRKİYE VE DÜNYADA VERİ GÜNDEMİ
------------------------------------------------------------------------------------------------31/07 10: 00 Turizm gelirleri31/07 10: 00 Dış ticaret dengesi31/07 11: 00 Giriş çıkış yapanlar----------------------------------------------------------------------------------------------------DÜNYA.
Enflasyon Raporu - 31.07.2019
GÜNDEM / 31 Temmuz 2019
(İstanbul/10.00) (Fotoğraflı-Görüntülü) 3- Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Başkanı Murat Uysal, "Enflasyon Raporu 2019-III Bilgilendirme Toplantısı"nda sunum yapacak.
Enflasyon Raporu - 31.07.2019
GÜNDEM ÖZETİ / 31 Temmuz 2019
(Ankara/10.00) 4- Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Başkanı Murat Uysal, "Enflasyon Raporu 2019-III Bilgilendirme Toplantısı"nda sunum yapacak.
Enflasyon Raporu - 30.07.2019
Borsa, günü düşüşle tamamladı
Yarın yurt içinde Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın (TCMB) açıklayacağı bu yılın üçüncü enflasyon raporu, TCMB Para Politikası Kurulu Toplantı Özetinin yurt dışında ise Fed'in faiz kararı ve Avro Bölgesi'nde büyüme başta olmak üzere yoğun veri gündeminin takip edileceğini dile getiren analistler, teknik açıdan BIST 100 endeksinde 103.
Enflasyon Raporu - 29.07.2019
Borsa, haftaya yükselişle başladı
Analistler, bu hafta ABD ve Çin arasında başlaması beklenen ticaret müzakereleri ile 31 Temmuz Çarşamba günü açıklanacak ABD Merkez Bankasının (Fed) faiz kararı ve Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankasının Enflasyon Raporu'nun takip edileceğini bildirdi.
Enflasyon Raporu - 29.07.2019
VİOP'ta endeks kontratı haftaya yükselişle başladı
Analistler, bugün veri gündeminin zayıf olduğunu belirterek, hafta genelinde ise çarşamba günü açıklanacak ABD Merkez Bankasının faiz kararı ve Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankasının enflasyon raporunun yatırımcıların odağında yer aldığını ifade etti.
Enflasyon Raporu - 29.07.2019
Küresel piyasalar Fed'i bekliyor
Küresel piyasalar, 31 Temmuz Çarşamba günü açıklanacak ABD Merkez Bankasının (Fed) kritik faiz kararına odaklanırken, yurt içinde Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankasının (TCMB) Enflasyon Raporu takip edilecek.
Enflasyon Raporu - 29.07.2019
TÜRKİYE VE DÜNYADA VERİ GÜNDEMİ
------------------------------------------------------------------------------------------------30/07 10: 00 Ekonomik güven endeksi31/07 10: 00 Turizm gelirleri31/07 10: 00 Dış ticaret dengesi31/07 11: 00 Giriş...
Enflasyon Raporu - 26.07.2019
Borsa, günü yükselişle tamamladı
Analistler, haftaya yurt içinde Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın (TCMB) açıklayacağı bu yılın üçüncü enflasyon raporu, TCMB Para Politikası Kurulu Toplantı Özeti, ekonomik güven endeksi ve dış ticaret istatistiklerinin, yurt dışında ise ABD Merkez Bankası (Fed) faiz kararı, İngiltere Merkez Bankası (BoE) faiz kararı başta olmak üzere yoğun veri gündeminin takip edileceğini belirterek, teknik açıdan BIST 100 endeksinde 103.
Enflasyon Raporu - 26.07.2019
Enflasyon Raporu, 31 Temmuz'da Ankara'da açıklanacak
Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), bu yılın 3'üncü Enflasyon Raporu'nu 31 Temmuz'da Ankara'da açıklayacak.
Enflasyon Raporu - 26.07.2019
MB III: Enflasyon Raporu toplantısı 31 Temmuz'da
Merkez Bankası, yılın üçüncü Enflasyon Raporu'nun kamuoyuna sunumu için bilgilendirme toplantısını 31 Temmuz'da Ankara'da düzenleyecek.
Enflasyon Raporu - 25.07.2019
Merkez Bankası, politika faizini yüzde 19,75'e indirdi
İç talep gelişmeleri ve parasal sıkılaştırmanın etkilerinin enflasyondaki düşüşü desteklediği kaydedilen duyuruda, şu değerlendirmelere yer verildi: "Enflasyonun ana eğilimine dair göstergeler, arz yönlü faktörler ve ithalat fiyatları enflasyon görünümünü olumlu etkilemektedir. Bu gelişmelere bağlı olarak, güncel tahminler yıl sonu itibarıyla enflasyonun Nisan Enflasyon Raporu'nda verilen öngörülerin bir miktar altında kalabileceğine işaret etmektedir.
Enflasyon Raporu - 25.07.2019
Merkez Bankası faizi 4.25 puan indirdi
Enflasyon görünümündeki iyileşmenin devam ettiğinin vurgulandığı duyuruda, "Yılın ikinci çeyreğinde enflasyon işlenmemiş gıda ve enerji fiyatlarındaki yavaşlamanın da katkısıyla belirgin bir düşüş sergilemiştir. İç talep gelişmeleri ve parasal sıkılaştırmanın etkileri enflasyondaki düşüşü desteklemektedir. Enflasyonun ana eğilimine dair göstergeler, arz yönlü faktörler ve ithalat fiyatları enflasyon görünümünü olumlu etkilemektedir. Bu gelişmelere bağlı olarak, güncel tahminler yılsonu itibarıyla enflasyonun Nisan Enflasyon Raporu'nda verilen öngörülerin bir miktar altında kalabileceğine işaret etmektedir.
Enflasyon Raporu - 25.07.2019
MB politika faizini 4.25 puan indirerek yüzde 19.75'e düşürdü (2)
"Enflasyon görünümündeki iyileşme devam etmektedir. Yılın ikinci çeyreğinde enflasyon işlenmemiş gıda ve enerji fiyatlarındaki yavaşlamanın da katkısıyla belirgin bir düşüş sergilemiştir. İç talep gelişmeleri ve parasal sıkılaştırmanın etkileri enflasyondaki düşüşü desteklemektedir. Enflasyonun ana eğilimine dair göstergeler, arz yönlü faktörler ve ithalat fiyatları enflasyon görünümünü olumlu etkilemektedir.  "Bu gelişmelere bağlı olarak, güncel tahminler yılsonu itibarıyla enflasyonun Nisan Enflasyon Raporu'nda verilen öngörülerin bir miktar altında kalabileceğine işaret etmektedir.
Enflasyon Raporu - 25.07.2019
Merkez Bankası Para Politikası Kurulu: "Güncel tahminler yıl sonu itibarıyla enflasyonun Nisan...
Merkez Bankası Para Politikası Kurulu: "Güncel tahminler yıl sonu itibarıyla enflasyonun Nisan Enflasyon Raporu'nda verilen öngörülerin bir miktar altında kalabileceğine işaret etmektedir.
Enflasyon Raporu - 15.07.2019
RÖPORTAJ - Merkez Bankası Başkanı Uysal yeni dönem stratejilerini anlattı
SORU: Son dönemde rezerv yeterliliği konusu gündemde yer alıyor. Rezervleri artırma planlarınız var mı? CEVAP: Yakın dönemde gerek cari açığın kapanması gerekse kısa vadeli borçluluğun azalma eğilimine girmesi rezerv yeterliliği göstergelerinde bir miktar iyileşme sağladı. Bununla birlikte, uygun koşulların oluşması kaydıyla dışsal şoklara karşı bir sigorta niteliğinde olan uluslararası rezervleri artırma yönündeki niyetimizi koruyoruz. Mevcut durumda zaten reeskont kredileri aracılığıyla rezerv biriktirme imkanımız var. Öte yandan enerji ithalatçısı kamu kuruluşlarına yapılan döviz satışları ise rezervleri azaltıcı etki yapmakta. Önümüzdeki dönemde küresel konjonktür ve sermaye akımlarının seyrine bağlı olarak, rezervlerimizi güçlendirmek amacıyla mevcut araçlarımızda revizyona gidebiliriz. SORU: 8 Temmuz tarihinde TBMM'ye gönderilen yeni torba yasa teklifinde yer alan Merkez Bankası ile ilgili hususlar hakkında yorumlarınız nelerdir? CEVAP: İlgili yasa teklifinde, Merkez Bankası ile ilişkili olarak zorunlu karşılıklar, finansal kuruluşlardan yüksek frekanslı veri temini ve ihtiyat akçesi olmak üzere üç temel başlıkta düzenlemeler öngörülmektedir. Zorunlu karşılıklarla ilgili düzenlemeyle Merkez Bankasının bilanço içi ve bilanço dışı uygun görülen kalemleri de dikkate alacak şekilde zorunlu karşılıklar kapsamında yetki alanı genişletilmektedir. Söz konusu değişiklikle birlikte Merkez Bankasının para politikası araç seti genişleyecek ve finansal istikrara sağlayabileceği katkı artacaktır. Benzer şekilde, yüksek frekanslı verilere erişim imkanı Merkez Bankasının bilgi setini güçlendirerek yeni dönemde benimseyeceği veri odaklı para politikası karar süreçlerini destekleyecektir. Son olarak, ihtiyat akçesiyle ilgili düzenleme aracılığıyla mevzuat altyapısı Türk Ticaret Kanunu ile uyumlaştırılmaktadır. SORU: Fitch de not düşüşünde Merkez Bankası bağımsızlığına vurgu yaptı. Sizin bu konudaki görüşünüz nedir, paylaşabilir misiniz? CEVAP: Bu kavram üzerinde değerlendirme yaparken amaç ve araç bağımsızlığını birbirinden ayırmak gerekir. Merkez Bankası bağımsızlığı ile kastedilen araç bağımsızlığıdır. Bu da Merkez Bankasının verilen görevleri yerine getirirken kullanacağı araçlar ve yöntemi kendi inisiyatifi ile belirlemesi anlamına gelir. Araç bağımsızlığı konusu Merkez Bankası Kanunu çerçevesine net olarak tanımlanmıştır. Buna göre Merkez Bankasının kendine verilen görevleri yerine getirmek için para politikası araçlarını belirleme ve uygulama yetkisi bulunmaktadır. Bu çerçevede herhangi bir değişiklik söz konusu değildir. SORU: Basın ile tanışma toplantısı demiştiniz, ne zaman planlıyorsunuz? CEVAP: Göreve gelir gelmez en çok yapmak istediğim bu buluşmaydı. Medyanın iletişimimizdeki rolünü çok önemsiyorum. Ancak, çok yoğun bir tempo ile başladım. PPK toplantı tarihimiz yaklaşıyor, ardından Enflasyon Raporumuz var.
Enflasyon Raporu - 20.06.2019
İngiltere Merkez Bankası politika faizini sabit tuttu
MPC açıklaması şöyle devam etti: "Komite'ye göre ekonomi, sorunsuz bir Brexit ve söz konusu süreç boyunca izlenecek sıkı para politikası içeren Mayıs Enflasyon Raporu doğrultusunda istikrarlı bir hızda gelişmeye devam ederse, yüzde 2.
Enflasyon Raporu - 10.05.2019
Kur Operasyonunda Merkez Bankası Hesapları Bozdu
Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) rezervleri yakın dönemin en tartışılan konularının başında geliyor. Bu konuda özellikle uluslararası medyada yanıltıcı haberlerin çıkması rezervleri gündemin odağına yerleştirdi. TCMB Başkanı Murat Çetinkaya, 30 Nisan'da yılın 2'nci Enflasyon Raporu toplantısında rezervlere ilişkin sorulara cevap vermiş ve rezervlerdeki dalgalanmanın istisnai, yakın döneme özgü ve sıra dışı olmadığını ifade etmişti.
Enflasyon Raporu - 03.05.2019
Piyasalar –bist100 Gün Orasında Yüzde 0.22 Ekside, Dolar 5.97 Lirada
Ahlatçı Yatırım'ın "Bugün, yurtiçinde enflasyon rakamı ve ABD'de TDİ veri seti ön planda…" başlıklı günlük piyasa bülteninde şu değerlendirmeler yapıldı: "Almanya'da açıklanan Perakende Satışlar verisi Mart ayında bir önceki aya göre yüzde 0,2 ve bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 2.1 düştü. Almanya'da açıklanan İmalat PMI verisi Nisan ayında beklentilerin hafif altında 44.4 düzeyinde gerçekleşti. Euro Bölgesi'nde açıklanan İmalat PMI verisi Nisan ayında beklentilerin hafif üzerinde 47.9 düzeyinde gerçekleşti. İngiltere'de açıklanan İnşaat PMI verisi Nisan ayında beklentilerin hafif üzerinde 50.5 düzeyinde gerçekleşti. İngiltere Merkez Bankası (BoE) gerçekleştirdiği Mayıs ayı toplantısı ardından yayımlanan notlarda, bankanın politika faiz oranında ve varlık alım programında beklentilere paralel değişikliğe gitmediği açıklandı. Banka politika faiz oranını yüzde 0.75 ve varlık alım programını 435 milyar Sterlin olarak korudu. Yayımlanan Enflasyon raporunda, banka 2019 yılı büyüme beklentisi yüzde 1.
Enflasyon Raporu - 02.05.2019
Borsa, Güne Yükselişle Başladı
Salı günü Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Murat Çetinkaya'nın açıkladığı Enflasyon Raporu'nu ardından 95.
Enflasyon Raporu - 02.05.2019
Piyasalar –bist100 Yüzde 0.33 Artışla Başladı, Dolar 5.98 Lirada
"Dolar endeksindeki görece sakin seyir ve Enflasyon Raporu toplantısında verilen faiz indirimi konusunda aceleci olunmayacağı mesajı Borsa İstanbul'u destekliyor.
Enflasyon Raporu - 02.05.2019
Piyasalar – Dolar 5.97, Euro 6.69 ve Sterlin 7.80 Lirada
Gedik Yatırım'ın günlük piyasa notunda şu değerlendirmeler yapıldı: "Enflasyon raporunun takip edildiği salı gününde bankacılık endeksi öncülüğündeki alımlarla yukarı yönlü bir seyir izleyen BIST-100 Endeksi günü 95 bin seviyesi üzerinde kapattı.
Enflasyon Raporu - 02.05.2019
Türkiye ve Dünyada Veri Gündemi
---------------------------------------------------------------------------------------------------02/05 10: 00 İmalat PMI - Nisan03/05 10: 00 TÜFE03/05 10: 00 ÜFE08/05 17: 30 Hazine nakit dengesi - Nisan13/05 10: 00 Cari denge - Mart14/05 10: 00 Sanayi üretimi - Mart15/05 10: 00 İşsizlik...
Enflasyon Raporu - 01.05.2019
Türkiye ve Dünyada Veri Gündemi
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------DÜNYA TSİ---------------------------------------------------------------------------------------------------1.
Enflasyon Raporu - 30.04.2019
Mb: Ham Petrol ve Emtia Fiyatlarında Yukarı Yönlü Riskler Var
PPK'nın toplantıda ayrıca, Nisan Enflasyon Raporu'nda yer alması öngörülen orta vadeli tahminleri değerlendirdiği vurgulanan Toplantı Özeti'nde, "Tahminler oluşturulurken, jeopolitik faktörler ve belirsizliklere bağlı olarak son haftalarda yükselen ülke risk priminin, söz konusu unsurların kısmen normalleşmesi ve sıkı para politikası duruşu ile enflasyon odaklı makro politika bileşimi neticesinde iyileşeceği bir görünüm esas alınmıştır" denildi.
Enflasyon Raporu - 30.04.2019
Merkez Bankası Ppk Toplantı Özeti
- "Parasal duruş, enflasyonu hedeflenen patika ile uyumlu seviyelerde tutacak şekilde belirlenecek" PPK toplantı özetine göre Kurul, toplantıda nisan Enflasyon Raporu'nda yer alması öngörülen orta vadeli tahminleri değerlendirdi.
Enflasyon Raporu - 30.04.2019
Borsa, Günün İlk Yarısında Yükseldi
BIST 100 endeksi, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Murat Çetinkaya'nın açıkladığı Enflasyon Raporu'nu ardından analistlerin direnç olarak nitelendirdikleri 95.
Enflasyon Raporu - 30.04.2019
Merkez Bankası Başkanı Çetinkaya Soruları Yanıtladı: (2)
Çetinkaya, Marriott Şişli Otel'de düzenlenen "Enflasyon Raporu 2019-II" için bilgilendirme toplantısının ardından ekonomist ve gazetecilerin sorularını yanıtladı.
Enflasyon Raporu - 30.04.2019
Enflasyonda Yukarı Yönlü Risk Oluşursa İlave Sıkılaştırma Yapılabilir"
Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın (TCMB) "Enflasyon Raporu 2019-II" toplantısındaki sunumunda, geçen hafta yayınlanan para politikası metnindeki değişikliğin kısa vadeli bir sinyal değil, yapısal yaklaşım olduğunu söyledi.
Enflasyon Raporu - 30.04.2019
Merkez Bankası 2019 Tüfe Tahminini Yüzde 14.6'da Tuttu (2)
Yılın ikinci Enflasyon Raporu'nun sunumunda konuşan Merkez Bankası Başkanı Murat Çetinkaya, "Önümüzdeki üç yıl için enflasyon tahminlerinde önemli bir değişiklik yapmadık" dedi.
Enflasyon Raporu - 30.04.2019
Piyasalar – Dolar 5.95, Euro 6.66 ve Sterlin 7.71 Lirada
Gedik Yatırım'ın günlük piyasa notunda şu değerlendirmeler yapıldı: "Küresel piyasalarda dün hafif alıcılı bir seyir izlenmesine karşın bankacılık sektöründe devam eden satış baskısına bağlı olarak endeksteki zayıf teknik görünüm korundu. Bugün yurt içinde açıklanacak enflasyon raporu ve verilecek mesajlar lira varlıkların seyri üzerinde etkili olacaktır.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Enflasyon Raporu Haberleri | Enflasyon Raporu Haber - Haberler - Sayfa 9 - Enflasyon Raporu haberleri, son dakika enflasyon raporu haber ve gelişmeleri burada. Dolar, düşüşünü hızlandırdı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 23.10.2021 08:28:47. #1.15#

title