Son Dakika: İstanbul'da kar yağışı nedeniyle kamuda mesai bugün 15.30'da sona erdi - Haberler
Haberi Paylaş

Son Dakika: İstanbul'da kar yağışı nedeniyle kamuda mesai bugün 15.30'da sona erdi

Haberler.com - Mesut Şahin - Ekonomi
 - Güncelleme:

Son dakika: İstanbul'da kent genelinde etkili olan kar yağışı nedeniyle bir dizi önlemler alındı. Bu kapsamda ulaşım sıkıntısı yaşanmaması nedeniyle kamuda mesai bugün 15.30'da sona erdi.

İstanbul'da etkili olan kar yağışı hayatı etkiledi. Tüm kent beyaza bürünürken, ulaşımda yaşanabilecek aksaklıklar nedeniyle çeşitli önlemler alınmaya devam ediyor. Bu kapsamda bugün için kamuda mesai bitimi de erkene çekildi.

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, yoğun kar yağışı nedeniyle kamuda mesainin saat 15.30'da sona ereceğini duyurdu.

Yerlikaya sosyal medyadan yaptığı açıklama şu ifadeleri kullandı:

"Kıymetli İstanbullular, Meteoroloji Bölge Müdürlüğü'müzden alınan bilgiye göre #İstanbul'da kar yağışı akşam saatlerinde yoğunlaşacaktır. Ulaşımdaki aksamalar dikkate alınarak kamu kurum ve kuruluşlarında, nöbetçi personel bırakılmak suretiyle mesailer; 15.30'da sona erecektir"

Son Dakika: İstanbul'da kar yağışı nedeniyle kamuda mesai bugün 15.30'da sona erecek

Öte yandan AKOM'dan yapılan açıklamada, cuma gününden beri İstanbul'da etkili olan kar yağışı, bugün kar fırtınası şeklinde yıllardır görülmeyen şiddette megakenti saracak. Gece saatlerinde etkisini daha artırması beklenen yağışla birlikte İstanbul'da birkaç gün boyunca aralıklarla devam edecek olan kar yağışının, perşembe gününden itibaren sıcaklıkların artmasıyla şehri terk edeceği ifade edildi.

Tahminlere göre İstanbul'da kar yağışının en yoğun günü bugün olacak ancak yarın ve çarşamba günlerinde de kar yağışı kendini gösterecek. Perşembeden itibaren hava sıcaklıklarının adım adım yükselmesi beklenirken, hafta sonuna doğru kar yağışının İstanbul'u terk edeceği aktarıldı.

Mesut Şahin
mesut.sahin@haberler.com Haberler.com - Ekonomi

Ali Yerlikaya, Ekonomi, Güncel, Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (3)

Leda Gözübüyükoğlu:

Neden sadece kamu kurumları? Özel sektörde çalışanlar insan değil mi? Patronun insiyatifine kaldık gene..

DİYOJEN:

YALAN HABER. BİR KURUM YAZSIN BİZ ERKEN CIKTIK DİYE.

Hek Tor:

Umudumuz karyagisi, hosgeldin... Belki enflasyonu indirmeye yardim edersin ve sana dualarimizi eksik etmeyiz. Belki dedik laaaaa....

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title