Son Dakika: Akaryakıta çifte zam! Benzin ve motorinin fiyatı 14 liraya yaklaştı - Haberler
Haberi Paylaş

Son Dakika: Akaryakıta çifte zam! Benzin ve motorinin fiyatı 14 liraya yaklaştı

Haberler.com - Abdullah Karlıdağ - Ekonomi
 - Güncelleme:

Son dakika: Benzin ve motorinin litre fiyatına bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere zam geldi. Böylece 63 kuruş artışla, benzinin fiyatı İstanbul'da 12,94 liradan 13,57 liraya yükseldi. Motorin ise 94 kuruş zamla, İstanbul'da 12,77 liradan 13,71 liraya çıktı.

Benzinin litre fiyatına gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere 63, motorinin litre fiyatına ise 94 kuruş zam geldi.

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikasından (EPGİS) alınan bilgiye göre, Ankara'da ortalama 13,01 liradan satılan benzinin litre fiyatı 13,64 lira olacak. Benzinin litresi İstanbul'da 12,94 liradan 13,57 liraya, İzmir'de 13,02 liradan 13,65 liraya çıkacak.

Ayrıca, Ankara ve İzmir'de ortalama 12,84 liradan satılan motorinin litre fiyatı 13,78 lira olacak. Motorinin litresi İstanbul'da 12,77 liradan 13,71 liraya çıkacak.

Akaryakıt fiyatları, Türkiye'nin de dahil olduğu Akdeniz piyasasındaki işlenmiş ürün fiyatlarının ortalaması ile dolar kurundaki değişiklikler baz alınarak rafineriler tarafından hesaplanıyor. Bu hesaplanma sonucunda dağıtım firmalarınca uygulanan fiyatlar, rekabet ve serbesti nedeniyle şirketler ve kentlere göre küçük değişiklikler gösterebiliyor.

Abdullah Karlıdağ
Haberler.com Haberler.com - Ekonomi

Motorin, Benzin, Ekonomi, Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (29)

TC Gündoğdu:

Dolar isterse100 lira olsun diyene müstehak mazot 100 tl olsun ver mehteri

Abdullah Atik:

Bir taraftan iyi insanlarımız toplu taşımayı kullanmasını bilmeli trafik tahatlamalı sabah metroya giderken araçlara bakıyorum içinde araç sahibinden başkada kimse yok ..

Çınar Saraç:

Milet memnun ses Seda yok ondan dolayı bir yorum yapmaya gerek bile yok , halk bunu hak ediyor , dünyada en ucuz benzin bizde derler bakın 1 dolar benzinin litresi ama Amerika’da Almanya’da 1,5 dolar derler

Tüm 29 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title