Son dakika: BAE ile Türkiye arasında 64 milyar liralık swap anlaşması - Haberler
Haberi Paylaş

Son dakika: BAE ile Türkiye arasında 64 milyar liralık swap anlaşması

Haberler.com - Mesut Şahin - Ekonomi
 - Güncelleme:

Son dakika: Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası ile Birleşik Arap Emirlikleri Merkez Bankası arasında 64 milyar liralık swap anlaşması imzalandı.

Türkiye ile Birleşik Arap Emirlikleri arasında swap anlaşması imzalandı. Konuyla ilgili Merkez Bankası'ndan bir açıklama yapıldı. Anlaşmanın büyüklüğünün 18 milyar BAE dirhemi ile 64 milyar Türk lirası olduğu duyuruldu.

İki ülke arasındaki finansal iş birliğinin güçlendirilmesi amacıyla imzalanan anlaşma 3 yıl geçerli olacak. Karşılıklı mutabakat durumunda anlaşma uzatılabilecek.

BAE Merkez Bankası Başkanı Khaled Mohamed Balama, "Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası ile imzalanan bu anlaşma her iki ülkenin finansal konularda, özellikle de iki ülke arasındaki ticaret ve yatırımlar alanında ikili iş birliğini artırma iradesinin bir göstergesidir" dedi.

Başkan Prof. Dr. Şahap Kavcıoğlu ise, "Bu anlaşma, iki ülke merkez bankasının, ülkeleri arasındaki ekonomik ve mali ilişkilerin geliştirilmesi için yerel para birimleri üzerinden karşılıklı ticaretin derinleştirilmesine yönelik kararlılığını göstermektedir" ifadelerini kullandı.

Mesut Şahin
mesut.sahin@haberler.com Haberler.com - Ekonomi

TCMB BAE Finans Ekonomi Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (15)

osman derak:

Döviz kurundaki dalgalanmadan min. düzeyde etkilenmek için yapılan güzel bir hareket fakat bunun öncesinde bizden neler gittiğini bilmek lazım .

Onder Yildiz:

nereleri sattiniz acaba ?fabrika kurum az kaldı sırada arsa daireler var :)

Çınar Saraç:

Kaç apartman sattı hahaha yada işletme

Tüm 15 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title