SMA tedavisinde kullanılan ilaçlar, ücretsiz olarak verilmeye devam edilecek - Haberler
Haberi Paylaş

SMA tedavisinde kullanılan ilaçlar, ücretsiz olarak verilmeye devam edilecek

Haberler.com - Gözde Nur Bayar - Ekonomi
 - Güncelleme:

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin yaptığı açıklamada, "Tip 1, Tip 2 ve Tip 3 SMA hastalarımızın tedavilerinde kullanılan nusinersen etkin maddeli ilacın temini Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından ücretsiz olarak sağlanmaya devam edecek şekilde sözleşmesi yenilenmiştir." ifadelerini kullandı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, Sma'lı çocukların ilaçları hakkında yeni bir açıklama yaptı. Sosyal medya hesabı üzerinden açıklama yapan Bakan Bilgin, SMA hastalarının tedavilerinde kullanılan ilaç için sözleşmenin yenilendiğini duyurdu.

"SÖZLEŞME YENİLENMİŞTİR"

Bakan Vedat Bilgin sosyal medyadan yaptığı açıklamada şunları söyledi: "Tip 1, Tip 2 ve Tip 3 SMA hastalarımızın tedavilerinde kullanılan "nusinersen" etkin maddeli ilacın temini Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından ücretsiz olarak sağlanmaya devam edecek şekilde sözleşmesi yenilenmiştir."

SMA tedavisinde kullanılan ilaçlar, ücretsiz olarak verilmeye devam edilecek

Haberler.com / Gözde Nur Bayar - Ekonomi

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Vedat Bilgin SMA Ekonomi Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (2)

Suskun Demir:

Verilsin tabikki binlerce çoçuklar var göz göre göre eriyor devlet babalık yapması gerek yavrularımız eriyor Allah şifasını versin hepsinin inşallah

Eğrioturdoğrukonuş:

Devletimiz var olsun. Muhalefet bu karşı..

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title