Haberler

Erdoğan ikramiye müjdesi verecek mi? Milyonlarca emeklinin heyecanla beklediği Kabine toplantısı sona erdi

Güncelleme:

Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında Beştepe'de yapılan Kabine toplantısı sona erdi. Ekonomideki son durum, iç ve dış politikadaki gelişmeler, yerel seçim ve öğretmen atamalarının masaya yatırıldığı toplantıyı milyonlarca emekli de dikkatle takip etti. Kulislere düşen son iddiaya göre Kabine sonrası kameraların önüne geçecek olan Cumhurbaşkanı Erdoğan 3 bin liraya çıkartılan emeklinin bayram ikramiyesinin 10 bin liraya yükseltildiğini duyuracak.

Milyonlarca emeklinin heyecanla beklediği Cumhurbaşkanı Erdoğan liderliğindeki Kabine toplantısı sona erdi. Ekonomiden yerel seçime kadar birçok başlığın masaya yatırıldığı zirve sonrasında Erdoğan'ın kameralar karşısına geçerek 3 bin liraya çıkartılan emeklinin bayram ikramiyesinin 10 bin liraya yükseltildiğini duyuracağı iddia ediliyor.

MERAKLA BEKLENEN ZİRVE SONA ERDİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın başkanlığındaki Kabine toplantısı sona erdi. Beştepe'de gerçekleşen zirvede enflasyonla mücadele başta olmak üzere ekonomideki son durum değerlendirildi. Ramazan ayı yaklaşırken fahiş fiyat artışı yapılmaması için ele alınacak tedbirler de görüşüldü.

Erdoğan ikramiye müjdesi verecek mi? Milyonlarca emeklinin heyecanla beklediği Kabine toplantısı başladı

SEÇİM GÜNÜ İÇİN TEDBİRLER GÖRÜŞÜLDÜ

Toplantının gündeminde, 31 Mart yerel seçimlerinin huzur ve güven ortamında geçmesi için alınacak tedbirler de yer aldı. Yurt içi ve sınır ötesindeki terörle mücadele operasyonları ve F-16 tedarik sürecindeki son durum değerlendirildi.

TÜRKİYE'NİN GAZZE DİPLOMASİSİ

Dış politikada da ana gündem Gazze oldu. İsrail'in yaptığı katliamı durdurmak için Türkiye'nin yürüttüğü diplomasi istişare edildi.

Erdoğan ikramiye müjdesi verecek mi? Milyonlarca emeklinin heyecanla beklediği Kabine toplantısı başladı

MİLYONLARCA EMEKLİYİ HEYECANLANDIRACAK İDDİA

Milyonların gözü Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Kabine sonrası yapacağı açıklamalara çevrilirken kulislere düşen iddia ise büyük ses getirdi.

"ERDOĞAN KAMERALARIN KARŞISINA GEÇİP..."

Emeklilere verilen bayram ikramiyelerinin 2 bin TL'den 3 bin TL'ye çıkarılması ve iki bayram için toplam 6 bin TL ödeme yapılacağının açıklanması emeklilerin tepkisini çekerken Erdoğan'ın bugünkü Kabine'nin ardından kameraların karşısına geçerek emeklinin bayram ikramiyesini 10 bin TL olarak açıklayacağı iddia edildi.

Erdem Aksoy
Haberler.com - Ekonomi

Kabine Eğitim Yaşam Politika Ekonomi Haberler

500

Yorumlar (40)

Fatih Erdem:

İnşallah 10 bin olur emeklilerimizin içler acısı haline baktıkca içimiz kan ağlıyor bari bayrama huzurlu girseler bari

67
76
yanıtYanıtla
Dadaş Erzurumlu:

Emekli bayram ikramiyesini istemiyor. Emekli maaşın yaşanılabilir seviyede olmasını bekliyor bayramda verecekleri sadaka harçlık onların olsun. 10.000 lira ile kalan 10 ay ne yiyip ne içecek hangi faturayı ödeyecek ekmek alamıyoruz yahu bu nasıl bir politika.

yanıt72
yanıt7
Ahmet Melih ALEMDAR:

10 Bin TL ikramiye verince çözülecek mi emeklinin sıkıntısı ? Seçim olmasa düşünecekleri var mı emeklileri? Vicdan sahibi olmak başka birşey. Her seçimde emeklimiz bize inansın, biraz süre versin diye diye bu hale geldi. Emekliler sadaka istemiyor. Hakkaniyet istiyor. En düşük emekli maaşı saçmalığı derhal kaldırılıp, kim ne kadar prim ile emekli oldu ise ona göre maaş verilmeli. Asgari ücret ile emekli maaşı arasındaki makasın sebebi olan 2008 sonra emeklilikteki katsayı iptal edilmeli

yanıt44
yanıt1
pusatalfa:

3600 ek göstergenin unutulmaması bekleniyor. Verilen sözler unutulmasın

55
19
yanıtYanıtla
Merdan:

Ne sözü

yanıt7
yanıt3
özgün özen :

merdanı dövme sözü

yanıt0
yanıt0
Deniz Tutar:

haberler com'un asparagas haberi gibi duruyor. daha öncede seçimden önce en düşük emekli aylığının 17.000TL. sına çıkarılacağını haber yapmıştı...

51
5
yanıtYanıtla
esrefpasali:

AKP kazanamiyacagini goruyorsa keseyi acar, kazanmak icin herseyi yapacak 16 milyon oy az uz degil, enflasyon inmedikce yuz binde verilse bos, 4/5 aylik rahatlama, sonrasi, emeklilikte gun sayisina gore maas verilmeli adalet saglanmali, kantarin topuzu kacti...

yanıt30
yanıt3
GÖBEĞİNİ KAŞIYAN ADAM :

Kulis bilgisidir: Emeklileri ezdirmedik ezdirmeyeceğiz bu yıl emeklinin yılı müjdeler olsun diyecekler

46
4
yanıtYanıtla
recep çetin:

Emeklilerin hakkını ödeyemeyiz diyecekler anlaşılan

yanıt15
yanıt6
Tüm 40 yorumu okumak için tıklayın Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title