Emeklilere yapılan zam ankette soruldu, sonuç 71,7 oranında "Beklediğimizden azdı" oldu - Haberler
Haberi Paylaş

Emeklilere yapılan zam ankette soruldu, sonuç 71,7 oranında "Beklediğimizden azdı" oldu

Haberler.com - Erdem Aksoy - Ekonomi
 - Güncelleme:

Metropoll Araştırma'nın sahibi Özer Sencar, Twitter hesabından yaptıkları son anketin sonuçlarını paylaştı. Katılımcılara "Emeklilerin maaşlarına yapılan artışı (%25) nasıl değerlendiriyorsunuz?" sorusunun yöneltildiği anketten yüzde 71,7 oranında "Beklediğimizden azdı" sonucu çıktı.

Metropoll Araştırma'nın sahibi Özer Sencar, şirketin emekli maaşlarına yapılan zamla ilgili olarak yaptığı anketin sonuçlarını sosyal medya hesabından paylaştı.

YÜZDE 6'LIK BİR KESİM ZAMMI BEKLENTİSİNİN ÜSTÜNDE BULMUŞ

Katılımcılara "Emeklilerin maaşlarına yapılan artışı (%25) nasıl değerlendiriyorsunuz?" sorusunun yöneltildiği anketin sonuçları dikkat çekti. Halkın yüzde 72'sine göre emekli maaşlarına yapılan zam beklediklerinin altında. Yüzde 6'lık bir kesim ise maaşlara yapılan zam artışını beklentisinin üstünde bulduğunu ifade ediyor.

ANKETİN SONUÇLARINI TWITTER HESABINDAN PAYLAŞTI

Sencar, anketin sonuçlarını Twitter hesabından "Hükümet emeklileri kaybetmiş görünüyor. Bakalım muhalefet onlara ulaşabilecek mi?" notuyla paylaştı.

Emeklilere yapılan zam ankette soruldu, sonuç 71,7 oranında 'Beklediğimizden azdı' oldu

Erdem Aksoy
Gündem Editörü Haberler.com - Ekonomi

Emekli Maaşı, MetroPOLL, Emekli, Zam, Ekonomi, Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (25)

H.Erhan Özer:

Tuik enflasyon sepetini hangi ürünlerden alıyor bilmiyorum ama eskiden bir pinpon topu muhabbeti vardı onu bile alsa 0 artış vardır. 30 liraya aldığımız peynir 80 lira 2 liraya aldığımız ekmek 3,5 lira lüx gibi görünen ama aslında ihtiyaç olan beyaz eşya fiyatları 0 artmış.Araç fiyatlarını söylemiyorum bile Devlet kendi tahsilatlarını 6 artırmış elektrik 5 artmış bunun gibi binlerce örnek verebilirim ama açıklanan son altı aylık enflasyon % şaka gibi ama emeklilerimizi ezdirmedik:))

Mem Mem:

Csnınızı sıkmayın. Olan olmuş. Nasılsa Temmuzda seçim var, hoşnut olmadıklarınızı kovun...! Güvendiğiniz ve bu bize sahip çıkar diyebilieceğinik siyasetçilere yol verin..!!! Gerçekten Emeklilerin anası ağlamış... Bari bütün Emeklileri Asgari ücret seviyeaine çıkarsınlar. Asgari ücret altında maaş alan emekli kalmasın...

Güray Dilli :

Az'a alıştırılmışız. Avrupa'dan gezi için gelen emeklilere bakınca içim acıyor. Emeklilerimizden kaçı onlar gibi gezebiliyor

Tüm 25 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title