Haberler

Emekli maaşlarındaki refah payı kaldırılıyor mu? İletişim Başkanlığı'ndan gündem yaratan iddiaya yalanlama

Güncelleme:

Emekli maaşlarındaki refah payı sisteminin ortadan kaldırılacağı yönündeki iddialar kamuoyunda infial yarattı. Dezenformasyonla Mücadele Merkezi basında yer alan haberleri kesin bir dille yalanlayarak "Emekli maaşlarında önümüzdeki süreçte kesinti yapılması da söz konusu değildir. Piyasalarda tedirginlik ve güvensizlik oluşturmaya yönelik yapılan manipülatif haberlere itibar etmeyiniz" açıklamasında bulundu.

Milyonlarca emekli küresel boyuttaki ekonomik kriz nedeniyle zor bir dönemden geçerken, bazı haber siteleri tarafından servis edilen refah payı iddiası keyifleri iyice kaçırdı.

İDDİA KAMUOYUNDA İNFİAL YARATTI

Emekli maaşlarındaki refah payı sisteminin kaldırılacağı yönündeki haberler kamuoyunda büyük bir tartışmanın fitilini ateşlerken, söz konusu haberlere ilişkin açıklama İletişim Başkanlığı Dezenformasyonla Mücadele Merkezi'nden geldi.

İLETİŞİM BAŞKANLIĞI HABERLERİ KESİN BİR DİLLE YALANLADI

Dezenformasyonla Mücadele Merkezi'nin sosyal medya platformu X üzerinden yaptığı açıklamada, "Memur ve memur emeklileri için uygulanan refah payı sisteminin ortadan kaldırıldığı iddiası da gerçeği yansıtmamaktır. Dolayısıyla bahse konu haberlerde iddia edildiği gibi emekli maaşlarında önümüzdeki süreçte kesinti yapılması da söz konusu değildir. Piyasalarda tedirginlik ve güvensizlik oluşturmaya yönelik yapılan manipülatif haberlere itibar etmeyiniz" ifadelerini kullandı.

Emekli maaşlarındaki refah payı kaldırılıyor mu? İletişim Başkanlığı'ndan gündem yaratan iddiaya yalanlama

Erdem Aksoy
Haberler.com - Ekonomi

Ekonomi Güncel Haberler

Bakmadan Geçme

Bugün hangi sınav var? Bugün ne sınavı var? 20 Nisan Cumartesi hangi sınav yapılacak? İşte ÖSYM Sınav Takvimi Irak'taki Şii Milis Gücü Haşdi Şabi'ye Hava Saldırısı Düzenlendi E Devlet çöktü mü Son Dakika? E Devlet'te sorun mu var 20 Nisan Cumartesi 2024 20 Nisan 2024 Konya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Konya'da elektrik ne zaman gelecek? 20 Nisan İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? İstanbul'da elektrik kesintisi! 20 Nisan 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 20 Nisan Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 20 Nisan Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 20 Nisan İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir'de elektrik kesintisi! 20 Nisan 2024 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 20 Nisan Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! 20 Nisan Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 20 Nisan Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da elektrik kesintisi! 22 Nisan Pazartesi günü okullar tatil mi, yarım gün mü? 20 Nisan Cumartesi Sayısal Loto çekiliş sonuçları açıklandı mı? Sayısal Loto sonuçları saat kaçta açıklanacak? Sayısal Loto CANLI izle! Sadettin Saran kimdir, serveti ne kadar?
500

Yorumlar (17)

ARSLANOĞLU Hakan:

Kıymanın kilosu geçtiğimiz seçimlerden sonra 225 liradan 600 liraya düştü. bakalım bu seçimlerden sonra kaça düşecek.

144
11
yanıtYanıtla
habar mabar:

kıymayla yasıyosun

yanıt7
yanıt91
Gerçekçi Olalım:

yöneticiler iyi siyaset yapıyorlar.... kredi kartı taksiti kalkacak haberi... refah payı kalkacak haberi... geçinmenin zorluğunu, alım gücünün yok olduğunu, emeklilerin açlık sınırının altında olduğunu unutturuyorlar 2 haberle... herkes elindekine şükreder hale geldi....

yanıt65
yanıt7
sade vatandaş:

geçen seçimleri kazanıp caddelerde kutlama yapanlar inşallah bu seçimide kazanır gene coşkuyla zaferlerini kutlarlar hiç acımıyorum bu millete bu lazım

yanıt6
yanıt2
Ahmet Melih ALEMDAR:

Emekliler Refah Payı mı alıyor? :)

87
6
yanıtYanıtla
Metehan Eryilmaz:

Emekliler verdikleri komik maaşla nefesi zor alıyor refah payı ne :)

yanıt79
yanıt8
Dadaş Erzurumlu:

Aç insanı korkutamazsın ama aç insan korkutur

54
5
yanıtYanıtla
Sezgin Sezgin:

İyiki emekliler refah payı alıyorda 10 bin alabiliyor..Bi de refah payı alamasaydılar kim bilir kaç para alacaktılar...Allah sizden razı olsun...

42
8
yanıtYanıtla
FENERBAHCE SAMPIYON:

Seçimden sonra

27
7
yanıtYanıtla
Cevdet Karaduman:

Bunlardan her şey beklenir iyi yapıyorlar bence önce oy verip sonra ağlıyoruz.

20
9
yanıtYanıtla
Tüm 17 yorumu okumak için tıklayın Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title