Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yiğit Bulut'tan "Merkez Bankası nasıl bir faiz kararı verecek?" sorusuna yanıt: Bana düşmez - Haberler
Haberi Paylaş

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yiğit Bulut'tan "Merkez Bankası nasıl bir faiz kararı verecek?" sorusuna yanıt: Bana düşmez

Haberler.com - Ekonomi
 - Güncelleme:

"Merkez Bankası'nın 15 Nisan'da nasıl bir faiz kararı vermesini öngörüyorsunuz?" sorusuna yanıt veren Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yiğit Bulut, "Merkez Bankası'nın nasıl bir karar alacağını söylemek Yiğit Bulut'a düşmez. Merkez Bankası tamamen bağımsızdır." ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı ve Cumhurbaşkanı Ekonomi Politikalar Kurulu Üyesi Yiğit Bulut, CNN Türk canlı yayınına bağlanarak Uğur Önver'in sorularını yanıtladı. Bulut, Merkez Bankası'nın yeni başkanla nasıl bir faiz politikası izleyeceğinin sorulması üzerine "Merkez Bankası'nın nasıl bir karar alacağını söylemek Yiğit Bulut'a düşmez. Merkez Bankası tamamen bağımsızdır." ifadelerini kullandı.

Yiğit Bulut Merkez'in faiz politikasına ilişkin şunları söyledi:

"Herkes niyet okuma yapıyor. Merkez Bankası şunu yapacak, bunu yapacak.... Merkez Bankası Başkanı diyor ki, bütün araçları kullanarak... Faizi indirmek, çıkarmakta bir araçtır. Bütün araçları kullanırım derken, faizi de kullanabilirim, başka araçları da. Onun için kimse niyet okumasın.

"BENİM BİR ÖNGÖRÜM YOK"

Malesef ekonomi yayınlarında bu çok fazla yapılıyor. Benim bu konuda bir öngörüm yok. Olmaması da çok normal.

"15 NİSAN'I BEKLEYELİM"

Merkez Bankası Başkanı ve üyeler piyasa koşulları gereği bir karar alıyor. Bu faizi artırmakta olabilir, çıkarmakta, sabit bırakmakta. Onun için ben faiz kararı için herkesin 15 Nisan'ı beklemesini tavsiye ediyorum"

Haberler.com - Ekonomi

Yiğit Bulut Ekonomi Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (1)

teknik destek:

sabit tutacak faizleri dolar 7.50 lere kadar düşecek sonra 7.20 den alıp 8.50 ye çıkınca satanlar tekrar 7.50 den alıp 8.50 ye çıkınca birdaha satacak vatandaş 10 milyar dolar bozdurmuşmuş normal vatandaşda 10 milyar dolar ne gezer zengin kesim o zengin bugün satar 15 gün sora 20 mşlye dolar alır bu işleri geçin market raflarını düşüremeyenler dövizi düşüremez asgariyi 5000 yapmayanlar dövizi düşüremez aç vatandaş aç 2023 de görüşmek üzere

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title