Haber : Burdur'da 52 üreticiye sağım makinası teslim edildi - Haberler

Haberi Paylaş

Burdur'da 52 üreticiye sağım makinası teslim edildi

 - Güncelleme:

Burdur'da 52 üreticiye sağım makinası teslim edildi Burdur İl Özel idaresi öncülüğünde hayata geçirilen, günlük 1,5-2 ton keçi sütü üretiminin sağlanması amacıyla 52 üreticiye sağım makinası teslim edildi.

Burdur'da 52 üreticiye sağım makinası teslim edildi

BURDUR - Burdur İl Özel idaresi öncülüğünde hayata geçirilen, günlük 1,5-2 ton keçi sütü üretiminin sağlanması amacıyla 52 üreticiye sağım makinası teslim edildi. Özel İdare bahçesinde yapılan teslim törenin de konuşan Burdur Valisi Ali Arslantaş, 1 Haziran tarihini hedef koyduk. Bu tarihte teke yöresinin keçi sütünden elde edilecek ürünlerin raflarda yerini alacağını söyledi.

"Petrol ve Doğal gaz yenmiyor, Dolar ile altın kazana girmiyor, Onun için üretmeliyiz "

Daha önce küçükbaş yetiştiricilerine hayvanlarını 100 başa çıkartmak için proje gerçekleştirdiklerini hatırlatan Vali Arslantaş, şimdi ise bu hayvanlardan elde edilecek sütleri tek çatı altında toplayarak üretim yapılması ve bu üretimi katma değere dönüştürmek için çalışacaklarını kaydetti. Petrol ve Doğal gazın yenilmediğini, dolar ile altının kazana girmediğini söyleyen Arslantaş " Onun için üretmeliyiz, Keçi sütünü ise üreticilerimizden 11 ile 12 liradan satın alınacak, üreticilerimize verilen sağım makine ve ekipmanların hayırlı olmasını diliyorum" dedi.

İhlas Haber Ajansı / Ali Kapan - Ekonomi

Ekonomi Haberler

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.
title