Haberler

Bakanlık duyurdu! Bedelli askerlik ücretine zam geliyor

Güncelleme:

Milli Savunma Bakanlığı, bedelli askerlik ücretine zam yapılacağını duyurdu. Bakanlık açıklamasına göre yeni ücret, 1 Temmuz itibarıyla memur aylık katsayısına göre güncellenecek. Şu an 182 bin 608 TL olan ücretin geçerli olacağı son tarih ise 28 Haziran.

Bedelli askerlik yapacakları ilgilendiren gelişme Milli Savunma Bakanlığı tarafından duyuruldu. Bakanlıktan yapılan açıklamada 182 bin 608 TL olan bedelli ücretinin 1 Temmuz 2024 tarihi itibarıyla memur aylık katsayısına göre güncelleneceği belirtildi.

28 HAZİRAN'A KADAR AYNI ÜCRET GEÇERLİ

Bakanlığın sosyal medya hesabı üzerinden yapılan paylaşımda "Bedelli Askerlik Başvurusu Yapacakların Dikkatine!" başlığıyla bedelli askerliğe başvuracakların şu an geçerli olan ücretten yararlanmaları için son başvuru tarihinin 28 Haziran 2024 olduğu vurgulandı.

Paylaşımda şu ifadeler yer aldı: "Bedelli askerlik hizmeti kapsamında geçerli olan bedel ve ek bedel tutarı Askeralma Kanunu gereğince 01 Temmuz 2024 tarihi itibarıyla memur aylık katsayısına göre güncellenecektir. Mevcut bedel tutarı üzerinden bedelli askerlik hizmetine müracaat etmek isteyen yükümlülerin 28 Haziran 2024 tarihine kadar müracaat ve ödeme işlemlerini tamamlamaları önem arz etmektedir."

Bakanlık duyurdu! Bedelli askerlik ücretlerine zam geliyor

Haberler.com / Selahattin Demirel - Ekonomi

Milli Savunma Bakanlığı Memur Zam Finans Politika Ekonomi Haberler

Peş peşe tetiğe bastı! Sokak köpeğinin saldırdığı vatandaşı polis memuru güçlükle kurtardı

Peş peşe tetiğe bastı! Sokak köpeğinin saldırdığı vatandaşı polis memuru güçlükle kurtardı

İstanbul'da perdeleri açarak cinsel içerikli film izleyen çift mahalleyi ayağa kaldırdı

İstanbul'da perdeleri açarak cinsel içerikli film izleyen çift mahalleyi ayağa kaldırdı

4 cinayet, onlarca suç! İlk duruşmada örgüt lideri dahil tüm tutuklular tahliye edildi

4 cinayet, onlarca suç! İlk duruşmada örgüt lideri dahil tüm tutuklular tahliye edildi

Bakmadan Geçme

Moody's kredi notları anlamları! A1, A2 ve B1, B2 ne demek? Kredi notları ne anlama geliyor? 1 Ağustos hangi burç? Ağustos'un 1'inde doğanlar hangi burç oluyor? 1 Ağustos burcu! 20 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 20 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 20 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 20 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Fatih, Zeytinburnu, Şişli elektrik kesintisi! 20 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 20 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 20 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 20 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! Türkiye İspanya maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) Türkiye İspanya U19 maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? Türkiye İspanya maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SKORU! Türkiye İspanya U19 maçı kaç kaç, canlı maç skoru! Az önce deprem nerede oldu? SON DAKİKA! Deprem şiddeti ve büyüklüğü kaç, nerede oldu? 19 Temmuz son depremler AFAD ve Kandilli listesi Efsane Milan kadrosu! Efsane Milan kadrosunda kimler var, hangi yıl, neden efsane oldular? Marmara'da deprem mi oldu? Marmara'da son dakika deprem oldu! Deprem şiddeti ve büyüklüğü kaç, nerede oldu? Son depremler AFAD ve Kandilli listesi
Yazılım kaynaklı sorun nedeniyle ATM'ye giden vatandaşlar eli boş döndü

Yazılım kaynaklı sorun nedeniyle ATM'ye giden vatandaşlar eli boş döndü

500

Yorumlar (18)

murat dural:

hah 1000 000TL olsun Nasılsa Fakir Fukara nın oğlu paralı yapamıyor . Hiç bari zenginden alınsın hatta 2000 000 TL olsun.

150
15
yanıtYanıtla
Hek Tor:

Çok iyimsersin be kardeş, o kesim için 2 milyonun lafı mı olur... Aslında zengin ve popüler(!) kişilerin çocukları doğar doğmaz kendilerine otomatikman çürük raporu verilmeli... verilmeli ki askerlik çağına geldiğinde ne kurumları uğraştırsınlar ne de medyaya düşsünler.

yanıt60
yanıt3
HOZKAN:

Bence vergi dilimine göre alınsın. Koç. Sabancı vs zenginlerden 50 milyon veya daha fazlası

yanıt44
yanıt5
Gerçekler Ağırdır:

Askerlik 1 ay olmalı fuzuli para harcanıyor Türk silahlı kuvvetlerinde gerekli olduğunda askere zorunlu bir şekilde zaten seferberlik devreye girecek o yüzden 1 ay askerlik olmalı.

49
53
yanıtYanıtla
Baba Yabgu:

1 ayda ne öğreneceksin birader anca selam durmayı öğrenirsin en az 12 ay olmalı evet ordu olmalı ama her Türk asker doğar bir asker silah tutmayı ateş etmeyi basit harp taktiklerini öğrenecek Türkler her zaman eli tetikte olmalı etrafımız düşman dolu yarın ne olacağı belli olmaz bedelli kaldırılmalı parası olana yarıyor ayrıca askerlik yapanların sigortası yatırılmalı

yanıt48
yanıt20
Baba Yabgu:

1 ayda ne öğreneceksin birader anca selam durmayı öğrenirsin en az 12 ay olmalı evet profesyonel ordu olmalı ama her Türk asker doğar bir asker silah tutmayı ateş etmeyi basit harp taktiklerini öğrenecek Türkler her zaman eli tetikte olmalı etrafımız düşman dolu yarın ne olacağı belli olmaz bedelli kaldırılmalı parası olana yarıyor ayrıca askerlik yapanların sigortası yatırılmalı

yanıt15
yanıt15
murat:

Asker kacagiyim sayenizde kacak kalacam işiniz güçünüz zam

27
12
yanıtYanıtla
JY:

BENDE

yanıt9
yanıt4
osman kara kara:

Askerliğide randt kapısına cevirdiniz helal olsun. ne diyordu bir zamanlar RTE "parası olan var parası olmayan var benim kenar köşe izbe yerlerdeki vatandaşım bu işe sıcak bakmıyor bu durumda benim bedelli askerliği getirmem mümkün değil" diyordu?

31
1
yanıtYanıtla
faruk merttürk:

Nerede bu paralar?

27
2
yanıtYanıtla
Tüm 18 yorumu okumak için tıklayın Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title