Haberler

Antalya Demre'de 20 Bin Dekar Alana Kök Domates Fideleri Ekildi

Son Güncelleme:
Abone Ol

Antalya'nın Demre ilçesinde, örtü altı tarımıyla 20 bin dekar alana kök domates fideleri ekildi. Demre Ziraat Odası Başkanı İbrahim Oğuz, ilçenin tarım üretiminde önemli bir konuma sahip olduğunu belirterek, domates, biber, salatalık gibi yaş sebze ve meyve üretiminin devam ettiğini söyledi.

Örtü altı tarımda söz sahibi Antalya'da, Demre ilçesindeki 20 bin dekar alana kök domates fideleri ekildi.

Demre Ziraat Odası Başkanı İbrahim Oğuz, yaptığı açıklamada, güz dönemi için domates fidelerinin toprakla buluşturulduğunu söyledi.

Domateslerin ekim sonu ve kasım dönemlerinde hasadının yapılacağını belirten Oğuz, "İlçede 20 bin dekar alanda domates üretimi yapıyoruz. Şu anda diktiklerimiz güz dönemi için." ifadelerini kullandı.

İlçenin tarım üretiminde önemli bir konuma sahip olduğunu anlatan Oğuz, yaz kış domates, biber, salatalık gibi yaş sebze ve meyve üretimlerinin devam ettiğini bildirdi.

Ürünlerin hem iç pazar hem de yurt dışında satışa sunulduğunu ifade eden Oğuz, bol kazançlı bir sezon diledi.

?????

Kaynak: AA / Ekonomi

İbrahim Oğuz Antalya Ekonomi Haberler

Bakmadan Geçme

Ziraat Türkiye Kupası Trabzonspor rakibi kim oldu? Trabzonspor ZTK hangi takımla eşleşti? Ziraat Türkiye Kupası Beşiktaş rakibi kim oldu? Beşiktaş ZTK hangi takımla eşleşti? Ziraat Türkiye Kupası Fenerbahçe rakibi kim oldu? Fenerbahçe ZTK hangi takımla eşleşti? Ziraat Türkiye Kupası Galatasaray rakibi kim oldu? Galatasaray ZTK hangi takımla eşleşti? Ziraat Türkiye Kupası kura çekimi ne zaman? Masterchef Sergen ve Dilara sevgili mi? Masterchef 2023 Sergen Özen ve Dilara Başaran sevgili mi, açıklama geldi mi? 8 Aralık 2023 On Numara çekiliş sonuçları açıklandı mı? On Numara sonuçları saat kaçta? On Numara CANLI izle! Bugün kazanan numaralar neler? 8 Aralık Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 8 Aralık Konya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Konya'da elektrik ne zaman gelecek? Elazığ deprem mi oldu? Az önce deprem mi oldu? SON DAKİKA! Elazığ depremleri! 8 Aralık Cuma AFAD ve Kandilli deprem listesi! 8 Aralık Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 8 Aralık AFAD ve Kandilli deprem listesi! 8 Aralık Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? 8 Aralık 2023 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 8 Aralık Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! Çarkıfeleği kim sunacak, Çarkıfelek ne zaman hangi kanalda? 8 Aralık İstanbul elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER İstanbul'da elektrikler ne zaman gelecek?
1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title