Haberler

Adıyaman'da Tütün Fiyatlarına Tepki

Güncelleme:

Adıyaman'da sözleşmeli tütün üretimi yaptıran tütün firmalarının açıklamış oldukları fiyatlara ziraat odaları ve çiftçiler tepki gösterdi. Girdi maliyetlerinin yüksekliği ve tütün fiyatları ele alındığı toplantıda, üreticilerin mağduriyeti giderilmesi talep edildi.

Adıyaman'da sözleşmeli tütün üretimi yaptıran tütün firmalarının açıklamış oldukları fiyatlara ziraat odaları ve çiftçiler tepki gösterdi.

Adıyaman Ziraat Odası'nda tütün fiyatları ile ilgili toplantı yapıldı. Toplantıda girdi maliyetlerinin yüksekliği ve tütün fiyatları ele alındı.

Adıyaman Ziraat Odası'nda gerçekleşen toplantıya İl Koordinasyon Kurulu Başkanı Yaşar Özkan, Kahta Ziraat Odası Başkanı Rüştü Zorlu Turanlı, Besni Ziraat Odası Başkanı İsmail Sümer, Samsat Ziraat Odası Başkanı Kadir Kuştepe, Adıyaman Köy Muhtarları Derneği Başkanı Osman Tuzcu, Çayırlı Köyü Muhtarı Ramazan Tartıcı, Paşamezrası Köyü Muhtarı Hüseyin Göçer, Külafhöyük Köyü Muhtarı Halit Erdem ve bazı tütün üreticileri katıldı.

Toplantı ile ilgili açıklamalarda bulunan Adıyaman Ziraat Odaları İl Koordinasyon Kurulu Başkanı Yaşar Özkan, "Girdi maliyetlerinin bazı kalemlerde yüzde 100 ile yüzde 300 arttığı günümüzde firmaların açıklamış oldukları ege tipi tütünde 90 TL, Virginia cinsi tütün için 70 TL olan fiyatlar beklentimizin oldukça altında kalmıştır. Bu konu ile ilgili firmaların yetkilileri ve Milletvekillerimiz ile görüşmelerimiz oldu. Görüşmelerimizde konunun hassasiyetine değinerek fiyatlarda kısa sürede bir güncelleme ve değişiklik yapılmadığı takdirde ileriki dönemlerde tütün üreticisi kalmayacaktır. Umarım yapmış olduğumuz görüşmeler netice alır ve üreticilerimiz mağduriyeti giderilir" ifadelerini kullandı. - ADIYAMAN

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Ekonomi

Adıyaman Ekonomi Haberler

EURO 2024 finalinin heyecanına dayanamayan Bursalı vatandaş hayatını kaybetti

EURO 2024 finalinin heyecanına dayanamayan Bursalı vatandaş hayatını kaybetti

Cezaevine uyuşturucu sokup, ticaret yaptığı iddia edilen avukat için 20 yıla kadar hapis istemi

Cezaevine uyuşturucu sokup, ticaret yaptığı iddia edilen avukat için 20 yıla kadar hapis istemi

CHP lideri Özgür Özel, 15 Temmuz gecesini anlattı! Kılıçdaroğlu detayı hayli enteresan

CHP lideri Özgür Özel, 15 Temmuz gecesini anlattı! Kılıçdaroğlu detayı hayli enteresan

Bakmadan Geçme

Kabine Toplantısı ne zaman, saat kaçta? Bu hafta Kabine Toplantısı gündemi nedir? YKS ne zaman açıklanacak 2024? TYT- AYT sonuçları ne zaman açıklanacak? YKS sonuçları sorgulama ekranı! KPSS ALAN SINAV TARİHLERİ 2024! KPSS Alan Bilgisi 1. 2. ve 3. oturumlar ne zaman, saat kaçta başlıyor? KPSS sonuçları hangi tarihte açıklanıyor? MasterChef'te ana kadroya giren 4. isim kim olacak? MasterChef yeni bölüm fragmanı izle! Bu akşam hangi diziler ve filmler var? 15 Temmuz TV yayın akışı! Bugün TV'de neler var? Sandık Kokusu Gülnaz kim? Gözde Seda Altuner kimdir, kaç yaşında? 15 Temmuz'da borsa açık mı, kapalı mı? Borsa 15 Temmuz'dan sonra ne zaman açılacak? 15 Temmuz'da sağlık ocağı kapalı mı, açık mı? 15 Temmuz hastaneler, poliklinikler ve sağlık ocakları çalışıyor mu? 15 Temmuz'da eczaneler açık mı, kapalı mı? 15 Temmuz'da eczaneler çalışıyor mu, nöbetçi eczane nerede? 15 Temmuz hangi yıl oldu, önemi nedir? 15 Temmuz darbe girişiminde kaç kişi öldü, ne oldu? 15 Temmuz'da kargo açık mı, kapalı mı? 15 Temmuz Pazartesi günü kargolar çalışıyor mu, saat kaçta açılıyor? 15 TEMMUZ MESAJLARI VE SÖZLERİ: 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü mesajı! 15 Temmuz darbe girişimi kısa, yeni, anlamlı ve uzun sözler! 15 Temmuz'da otobüsler bedava mı? İstanbul, Ankara, İzmir 15 Temmuz'da toplu taşıma ücretsiz mi? BUGÜN HANGİ MAÇLAR VAR? 15 Temmuz günü maç var mı, hangi kanaldan yayınlanıyor, şifresiz mi? Masterchef'te ana kadroya giren 3. kişi kim? Ana kadroda kimler var? MasterChef yeni bölüm tanıtımı izle!
21 senede 2 kez baypas 27 kez anjiyo oldu; 74 yaşında kalbinin delik olduğunu öğrendi

21 senede 2 kez baypas 27 kez anjiyo oldu; 74 yaşında kalbinin delik olduğunu öğrendi

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title