Son Dakika: Benzine 25 kuruş indirim! Bu gece yarısından itibaren geçerli olacak - Haberler Ekonomi
Haberi Paylaş

Son Dakika: Benzine 25 kuruş indirim! Bu gece yarısından itibaren geçerli olacak

Haberler.com / Servet Uzun - Haberler | Ekonomi

Son dakika: Pazartesi günü 44 kuruş, salı günü ise 28 kuruş olmak üzere iki seferde 72 kuruş zamlanan benzinin fiyatına bu defa indirim geldi. EPGİS'ten yapılan açıklamaya göre; benzinin litre fiyatına bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere 25 kuruş indirim yapıldı.

Akaryakıta peş peşe yapılan zamlar vatandaşın belini bükerken bu defa sevindiren bir haber geldi. Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası, (EPGİS) benzinin litre fiyatına bu geceden itibaren geçerli olmak üzere 25 kuruş indirim yapıldığını duyurdu.

EPGİS'ten yapılan açıklamada, 28/10/2021 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere, benzinde 25 KRŞ/LT pompa satış fiyatlarında indirim gerçekleşmiştir" denildi.

Son Dakika: Benzine bu gece yarısından itibaren 25 kuruş indirim yapıldı

Böylece benzinin litresi İstanbul'da 8,67 liradan 8,42 liraya, İzmir'de 8,75 liradan 8,50 liraya, Ankara'da 8,74 liradan 8,49 liraya inecek.

Akaryakıt fiyatları, Türkiye'nin de dahil olduğu Akdeniz piyasasındaki işlenmiş ürün fiyatlarının ortalaması ile dolar kurundaki değişiklikler baz alınarak rafineriler tarafından hesaplanıyor. Bu hesaplanma sonucunda dağıtım firmalarınca uygulanan fiyatlar, rekabet ve serbesti nedeniyle şirketler ve kentlere göre küçük değişiklikler gösterebiliyor. Akaryakıt fiyatlarında uygulanan Eşel Mobil sistemiyle petrol fiyatları, döviz kuru ve uluslararası ürün fiyatlarındaki artış sonucunda yurt içi pompa fiyatlarında meydana gelen yükselişler, ÖTV ayarlamasıyla tüketiciye zam olarak yansıtılmadan dengelenmeye çalışılıyor.

Haberler.com - Ekonomi Haberleri

Haberi Kaydet
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
Yorumlar (2)
FENERBAHÇE CUMHURİYETİ :Sıkı durun çok kötü geçirecekler Cevap Yaz 0 1 Yayından Kaldır
Mert Kaya:Yemin ediyorum yatacak yeriniz yok toprak kabul etmeyecek sizi. Zamı yapıştır yapıştır sonra indirim yapıyoruz diye indirim yaptık mı oluyor bu şimdi ? YA ALLAH Sen görüyorsun içimizden geçenleri. Biliyorsun. Biz sana havale ettik. Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title