Rus vekilden ilginç SİHA itirafı: Bizi, Çin malı olduğuna ve makine tüfekle vurulabileceğine ikna ettiler - Haberler Ekonomi
Haberi Paylaş

Rus vekilden ilginç SİHA itirafı: Bizi, Çin malı olduğuna ve makine tüfekle vurulabileceğine ikna ettiler

Haberler.com / Gözde Nur Bayar - Haberler | Ekonomi

Ukrayna'nın Donbass'taki Rus yanlısı güçleri, Türkiye'den satın aldığı Bayraktar TB2 SİHA ile imha etmesi Rusya'da gündem oldu. Rus gazeteci ve Moskova Şehir Meclisi Milletvekili Andrey Medvedev, "Bizi bu İHA'ların makineli tüfekle vurulabileceğine ve AliExpress'ten alınmış ucuz malzemelerle yapıldığına inandıran uzmanların fikrini merak ediyorum" ifadelerini kullandı.

Ukrayna'ya ait Bayraktar TB2 Siha'lar, Donbass'ta bulunan Granitnoye köyündeki Rus yanlısı ayrılıkçı güçlere ait topçu bataryasını hedef aldı. Batarya, Bayraktar'dan atılan füze ile imha edildi. Rus yanlısı güçler ise pozisyonlarını bırakarak kaçtı.

"BİZİ SİHA'LARIN TÜFEKLE VURULABİLECEĞİNE İNANDIRDILAR"

Yeni Şafak'ın haberine göre bu gelişmeyi değerlendiren Rus gazeteci ve Moskova Şehir Meclisi Milletvekili Andrey Medvedev ise ilginç sözler sarf etti. Medvedev "Bizi, bu SİHA'ların (TB2) makineli tüfekle vurulabileceğine, rolünün abartılmaması gerektiğine ve AliExpress'ten alınmış ucuz malzemelerle yapıldığına inandıran uzmanların fikrini merak ediyorum" ifadelerini kullandı.

Haberler.com - Ekonomi Haberleri

Haberi Kaydet
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
Yorumlar (2)
OKUR:kesin kılıçtaroğlu söylemiştir Cevap Yaz 48 71 Yayından Kaldır
Mehmet Vahiduddin KARAOĞLU :Uzmanlar kesin futbol eleştirmenidir.:) :) :) Cevap Yaz 10 81 Yayından Kaldır
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title