Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan bir müjde sinyali de Karadeniz Ereğli için geldi

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan bir müjde sinyali de Karadeniz Ereğli için geldi

Haberler.com / Mesut Şahin - Haberler | Ekonomi

Tüm Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bugün Zonguldak'ta açıklayacağı müjdeyi heyecanla bekliyor. Petrol veya doğal gaz keşfine ilişkin bir müjde verilmesi beklenirken, Erdoğan yapacağı açıklama öncesi kentte Uzun Mehmet Camii'nin açılışını gerçekleştirdi. Törende önemli açıklamalarda bulunan Erdoğan, bir müjde sinyali daha vererek, "Karadeniz Ereğli'sinde de benzer bir müjde olabilir" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bugün saat 18.00'de doğal gaz veya petrol müjdesi vermesi bekleniyor. Erdoğan, tüm Türkiye'nin heyecanla beklediği müjde öncesi Zonguldak'ta Uzun Mehmet Camii'nin açılışını yaptı. 2019 yılında Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum tarafından temeli atılan Uzun Mehmet Camisi'nde ilk cuma namazı kılındı. Açılışı yapılan Uzun Mehmet Camisi'nde vatandaşlar cuma namazı öncesinde dua etti. Caminin açılışında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, bir müjde sinyali de Karadeniz Ereğli için verdi. Erdoğan'ın açıklama

Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları:

Şehirlerimize kazandırdığımız her bir camiinin vatan topraklarına dikilen birer manevi muhafız olduğuna inanıyorum. Geçtiğimiz hafta Taksim'de açılan camiimizde İstanbul'un bu tarihi bölgesinde medeniyetimizin mührü olarak şehrimize hizmet verecektir. İşte bugün burada Uzun Mehmet Camii'ni de aynı duygularla açıyoruz. Yeri ile mimarisi ile çevre düzenlemesi ile şehrimize yakışır eser olan bu güzel camiyi inşa eden Hasan Gürsoy ve ekibine teşekkür ediyorum. Mimarından işçisine kadar herkese şükranlarımı sunuyorum.

UZUN MEHMET DETAYI

Uzun Mehmet kim? Kömürü bulan... Onun için buranın adını Uzun Mehmet koyduk. Milletimizin gönlündeki yerini almıştır. Bu vesileyle bir kez daha asırlardır vatanları için canlarını seve seve veren aziz şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum.

'FETÖ'den PKK'ya kadar Türkiye düşmanlarının kullandığı ne kadar terör örgütü varsa önce camilerimize, milletimizin dinine, diyanetine, inancına saldırmıştır. İstiklalimize göz dikenleri nasıl pişman ettiysek aşımıza, işimize, ekmeğimize, huzurumuza kastedenleri de aynı şekilde hüsrana uğratmak boynumuzun borcudur.

KARADENİZ EREĞLİ İÇİN MÜJDE SİNYALİ

Türkiye, bir büyük ülke olarak hedeflere doğru yürümeye devam edecektir. Ben Zonguldaklıya inanıyorum. Karadeniz Ereğli'sinde de benzeri bir müjde olabilir. Bugün inşallah Zonguldak'tan bir müjde vereceğiz. Biraz sonra o müjdeyi vereceğiz. Artık Zonguldak müjdelerin şehri oldu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan bir müjde sinyali de Karadeniz Ereğli için geldi
 mesut.sahin@haberler.com -  Mesut Şahin
Haberler.com - Ekonomi Haberleri

Çok Okunan Haberler

title